Co je nového v iOS 12 Beta 5

Jednou z novinek, které si nejspíš všimnete hned na první pohled, je tmavší prostředí ovládacího centra. Rozdílu si nejlépe všimnete na videu pod tímto odstavcem, kde jsou zachyceny screeny ovládacího centra jak z bety 4, tak i z bety 5, přičemž screeny z druhé bety jsou tmavší. Po grafické stránce jsme se pak dočkali například i zvýšení saturace tapet či změny widgetu u Akcií. 

Za zmínku stojí rozhodně mírná úprava názvu Kondice baterie, kterou Apple přinesl do iOS ve verzi 11.3. Zatímco doposud byla tato novinka označována jako beta, v páté betě iOS 12 toto označení zmizelo. Apple si tak nejspíš již dostatečně ověřil, že je jeho novinka plně funkční a tudíž nemusí být brána jakožto testovací. 

Uživatelské prostředí v iOS 12 dostalo oproti iOS 11 pěkná vylepšení:

 

Pěkné novinky se dočkalo například i Apple Music, které nyní nabízí vyhledávání podle textu skladby, či Fotky, ve kterých se změnily malé ikony jednotlivých typů alb. Kdybyste pak žili v zahraniční a využívali zpravodajskou čtečku Apple News, zjistili byste, že i její ikona se změnila. Majitelé iPhonů X si navíc mohli všimnout změněné haptické odezvy při zavření všech aplikací přes App Switcher. 

Na veškeré novinky z páté bety se můžete podívat v tomto videu: 

Krom novinek přínosných se však v betě bohužel objevila i celá řada chyb, se kterými se musí jejich testeři nově potýkat. Můžete se například setkat s tím, že po restartu zařízení nemusí připojené Bluetooth příslušenství fungovat zcela správně, jelikož bude v nastavení místo svého názvu označeno adresou. Problémy pak mohou nastat i při používání Apple Pay Cash přes Siri, v CarPlay kvůli neschopnosti Siri otevírat aplikace pod jménem či pod zkratkami. Ostatně, zkratky jsou v páté betě celkově kamenem úrazu a nemusí fungovat na sto procent. Problém může nastat i v upraveném uživatelském rozhraní, které se nemusí po spuštění Siri zobrazit správně. 

|
19
Leitz

Diskuze

  jeden by myslel, že vývojáři Applu jsou lepší než jiní, ale nezdá se. Stzaré chyby, nové chyby, staronové chyby. To je tak, když se chce, aby OS obsahoval i funkce vodotrysku a řízení světa.

  Reagovat

  Přexně. Chybu v poznámkách mají už od 11.3.x – mám zamknutou poznámku v mobilu, vytvořím tam druhou a zamknu ji. Odemknu první a odemkne se i druhá. Funguje i naopak. A v feedback jsem jim psal už snad 5x

  Reagovat

  Není se čemu divit.. iOS byl rychlí a kvalitní když byl ještě jednoduchý, ale od dob kdy se snaží dohonit android co se funkcí týče, tak je to rok od roku horší.
  * A jen ovce si to stále nedokáži přiznat a budou vše obhajovat

  Reagovat

  Rob: Áno, když dojdou argumenty, pak ovečky začnou útočit 😀 pobavil jsi, ale bacha ať ti nepraskne žilka.

  Asi nevlastníte IP a ani jste nezkusil iOS 12. To že se nepovedl OS 11 neznamená že iOS 12 to nemůže vše napravit a já můžu potvrdit a věřím že tento OS bude perfektní a rychle se zapomene na špatný iOS 11. Žádný výrobce mobilů na android nedá zpětně nový OS na 5 let staré IP jako Apple.
  iOS je stále jednoduchý a rychlý OS. Měl jsem GalaxyS8 a lagy byly časté tak mi netvrďte že android je bezchybný OS.

  tak ja som bol doteraz na ios 9.3.5 lebo ios 10 a 11 bol naprd/ podla mna/ ale dal som sancu ios12 a zatial nelutujem, su tam nejake chyby ale šlape to slušne.

  V ČLÁNKU CHYBÍ, ŽE:
  V nové betě je taky rozšíření funkce ,,Flyover” (prohlídka města v Apple Maps).

  Nově je funkce dostupná ve většině měst světa. U nás prohlídka města funguje v Praze a v Brně.

  Reagovat

  Ja už to mám nainštalované a musím povedať že najviac sa na iOS12 možu tešiť majitelia starších prístrojov. Ja mám SE a ta rýchlosť systému je lepšia, ako keď bol nový. Kúpil som ho na jeseň 2017.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz