Zavřít reklamu

Podle výzkumu společnosti Juniper Research bude do roku 2020 Apple Pay využívat každý druhý člověk používající platby mobilním telefonem. Odhaduje se, že v té době bude celkový počet uživatelů tohoto bezkontaktního platebního řešení okolo 450 milionů. Zpráva však počítá pouze s aplikacemi přímo výrobců telefonů a ne třetích stran. Kromě Apple Pay je zde tedy zahrnuto i Samsung Pay a Google Pay.

Už letos by bezkontaktní platby měly překročit hranici jednoho bilionu dolarů. Zde je počítáno i s platebními kartami a NFC platbami. Samotné platby mobilními telefony se vyšplhají do roku 2020 na 300 miliard dolarů a zahrnou tak 15 % z celkových bezkontaktních plateb v obchodech.

Odhadovaný růst je pro Apple velmi dobrým znamením vzhledem k pomalejšímu nástupu, než společnost čekala. Tim Cook přiznal, že platby mobilními telefony začaly pomaleji, než si osobně myslel. Nicméně i díky rozšíření do nových zemí se blýská na lepší časy. Už dříve tento rok byla zveřejněna zpráva, podle které Apple Pay v současnosti využívá přibližně 127 milionů uživatelů po celém světe. Celkový počet tedy oproti loňsku vzrostl na dvojnásobek.

V České a Slovenské republice na Apple Pay stále čekáme.

I přes tento nárůst však ani zdaleka nedominuje Apple Pay všude. Příkladem je Čína. Zde je drtivou většinou zákazníků využívána služba Alipay. A to dokonce tak významně, že Apple začal přijímat platby touto metodou ve svých obchodech.

My můžeme jen doufat, že tyto zprávy a náznaky znamenají, že Apple nepoleví ve své snaze zpřístupnit Apple Pay po celém světe a i náš malý trh se brzy dočká. Sice bychom nezvýšili platby skrze naše iPhony o miliardy dolarů, ale ono už těch zemí, kde služba není dostupná, tolik nezbývá a mělo by se tak dostat i na ty nejmenší.

apple-pay-fb

Dnes nejčtenější

.