Zavřít reklamu

Tim Cook podle očekávání navštívil festival Loveloud. Ten se snaží o rozdmýchání konverzace o tom, co to znamená bezpodmínečně milovat, chápat, přijímat a podporovat mládež LGBTQ komunity. Samozřejmě zde vystupují i nejrůznější známé kapely a právě před koncertem jedné z nich, Imagine Dragons, se ujal slova na pódiu Cook.

Mluvil o tom, že tito lidé jsou „darem světu“ a že je potřeba bojovat za to, co je pro ně naprosto normální:

„Stojím před vámi dnes večer jako strýc, sportovní fanoušek, CEO, milovník nádherné přírody Utahu a hrdý americký gay. Přišel jsem, abych vám doručil jednoduchou zprávu, kterou by měl každý z LGBT slyšet a věřit jí. Jste darem. Unikátní a speciální dar, přesně takoví, jací jste. I váš život stojí za to. … Jsem velmi smutný, když vidím, že se děti snaží přizpůsobit společnosti nebo rodině, která je nepříjme. Bojovat za to, co si myslíme, je normální. Najděte pravdu, mluvte o ni a žijte ji.

Apple dokonce prodává duhové řemínky k Apple Watch:

 

Rád bych vám řekl, že „normální“ je možná to nejhorší slovo, který bylo kdy vymyšleno. Nemáme být všichni stejní, cítit to samé, nebo přemýšlet stejně. S vámi není nic v nepořádku. Vím, že život umí být temný a těžký a občas se zdá být nesmyslný a nesnesitelný, ale stejně jako se noc vždy obrátí v den, po temnotě vždy následuje světlo. Budete se cítit lépe ve své vlastní kůži, názory ostatních se změní. Život se změní a vám se bude dařit.“

Cook se k tématice LGBT vyjadřuje celkem pravidelně a účastní se mnoha akcí, naposledy se objevil například na Pride Parades v San Franciscu. Ať už je kohokoliv názor na LGBT komunitu jakýkoliv, musíme uznat, že Tim Cook má proslovy v malíku. Celý proslov můžete shlédnout na videu níže.

cook loveloud

Související články

Dnes nejčtenější

.