Zavřít reklamu

Zatímco minulý rok byl na různé úniky informací a především pak reálné fotografie iPhonu X, který jsme tehdy znali pod názvem iPhone 8, velmi bohatý, letošek je v tomto ohledu zatím skoupý. Těžko však říci, zda za tím stojí přísnější pravidla Applu v továrnách jeho dodavatelů nebo zkrátka jen fakt, že letošní iPhony budou velmi podobné vloni představené desítce. Dnes se však podařily velmi známému leakerovi Benjaminu Geskinovi získat a zveřejnit několik fotografií, které právě dva ze tří chystaných iPhonů pro letošní rok ukazují. Mrknout na ně můžete v naší galerii.

Dle všeho by měly být na fotkách k vidění 6,5” iPhone X Plus s OLED displejem a 6,1” iPhone X s LCD displejem. Třetím chystaným telefonem je pak 5,8” model, který však bude pravděpodobně vzhledově úplně stejný jako jeho loňský bratříček a proto jej tudíž nemá cenu ani fotografovat. Pojďme si ale nyní rozebrat uniklé fotografie.

Na fotkách je zřetelně vidět, levnější 6,1” model je vybaven pouze klasickým jednoobjektivovým fotoaparátem a přisvětlovací diodou umístěnou pod objektivem. Větší model pak disponuje klasickým duálním fotoaparátem, který nepůsobí na jeho velkém těle tak výrazně, jako tomu je u 5,8” kolegy.  Vcelku dobře je vidět i horní výřez v displeji, který se dle všeho v porovnání s loňskem vůbec nezmenšil. Home Button pak ani u jednoho modelu samozřejmě nenaleznete. 

Co se týče barevných provedení, na fotkách jsou zachyceny klasické odstíny, které můžeme sehnat u loňských modelů i nyní. Zajímavé ale je, že právě 6,1” model by se měl pochlubit dokonce v šesti barvách, přičemž mezi nimi nebude chybět ani oranžová, žlutá či modrá. 

Díváme se na pravé iPhony?

Ačkoliv je v tuto chvíli poměrně těžké říci, zda se jedná o reálné fotografie z dodavatelského řetězce pravděpodobně v Číně, být by tomu tak mohlo. Geskin se totiž vypracoval v poslední době na skutečně dobře informaného leakera, jehož zdroje jsou poměrně věrohodné a tudíž se mu již pár zajímavých tajemství podařilo odhalit. Fotky navíc korespondují s informacemi od Ming-Chi Kua či dalších analytiků, kteří právě takovéto zpracování iPhonů předpovídali. 

Tak co, pro jaký iPhone si po jeho představení zaběhnete do obchodu? Vyhraje u vás 5,8” model nahrazující iPhone X, 6,1” model za příznivou cenu nebo gigant se 6,5” OLED displejem? 

iphone x plus real

Související články

Dnes nejčtenější

.