Zavřít reklamu

Vypadá to, že společnost Apple přinesla možné řešení problému s vybíjejícím se iPhonem, jehož majitel zrovna nemá po ruce vhodnou nabíječku. Nedávný patent, podaný cupertinskou společností, naznačuje, že by v budoucnu mělo být možné využít tak trochu jiné bezdrátové nabíjení. Zařízení s „plnější“ baterií by mohlo být schopné dobít druhé, méně nabité zařízení, aniž by bylo nutné je vzájemně fyzicky propojit kabelem.

Patent, zveřejněný tento týden, se týká „indukčního nabíjení mezi elektronickými zařízeními“, a popisuje způsob, jakým se dvě zařízení – například tablet a smartphone – mohou vzájemně dobít za použití aktuálního stupně dobití. iPhone, kterému dochází baterie, by podle patentu mohl být nabit z iPadu, který má baterii plně nabitou.

Díky tomuto patentu by mohli být majitelé elektronických zařízení nejenom plně a vždy mobilní, ale odpadla by i nutnost s sebou neustále všude brát nabíječky, kabely či powerbanky, případně neustále hledat volnou zásuvku. Patentová přihláška hovoří většinou o použití indukčních cívek, které se používají k bezdrátovému nabíjení. Namísto jejich využití k pouhému „přijímání“ energie při nabíjení – jak jsme zvyklí dnes – Apple navrhuje, aby indukční cívky byly používání k obousměrnému přenosu energie.

Obrázky, které jsou součástí patentu, ukazují umístění iPhonu na střed displeje iPadu, přičemž dochází k dobíjení. iPhone leží na tabletu zády, kde se nachází příslušné komponenty. V některých případech by mohlo dojít i k použití vyrovnávacího magnetu, který by obě zařízení udržoval ve správné pozici pro optimální nabíjení. Patentované zařízení by bylo možné použít i u dalších zařízení, jako jsou třeba MacBooky. Umístění více cívek do většího zařízení by dokonce mohlo umožnit nabíjení vyššího počtu menších zařízení najednou – například iPhonu a Apple Watch. Patent dále popisuje situaci, kdy je jedno ze zařízení dobíjené klasicky přes zásuvku, a zároveň jeho prostřednictvím dochází k souběžnému nabíjení dalších zařízení, umístěných vedle něj.

Společnost Apple umožňuje bezdrátové nabíjení svých nejnovějších iPhonů a chytrých hodinek Apple Watch. Pokud by cupertinská společnost opravdu chtěla nedávný patent uvést do praxe, neslo by to s sebou nutnost výrazných hardwarových změn. Je možné, že se jedná zkrátka jen o další ze široké řady patentových žádostí, které Apple podává velice často.

iPhone X Apple Watch AirPods wireless charging FB

Dnes nejčtenější

.