Zavřít reklamu

AirPods jsou v mnoha ohledech skvělá bezdrátová sluchátka, jejich cenu atakující částku pěti tisíc korun si však sám před sebou nedokáže obhájit každý. Ostatně proto vznikly levnější alternativy, jež taktéž mají rozhodně co nabídnout. Jednou z nich jsou i Connect IT True Wireless, která se nám nedávno dostala do redakce na test.

Connect IT není na trhu s bezdrátovými sluchátky žádným nováčkem. Produkty této značky se vždy vyznačují příznivými cenami a zároveň obstojnou výbavou. Sluchátka True Wireless jsou toho zářným příkladem a samotné parametry lákají například na slušnou výdrž, magnetické dobíjení nebo pokročilé možnosti ovládání. Pojďme se tedy podívat, jak sluchátka obstála v redakčním testu.

Balení a zpracování

Na balení výrobce nešetřil. Uvnitř totiž kromě samotných sluchátek nalezneme dobíjecí pouzdro, krátký micro-USB kabel, čtveřici gumových špuntů o různých velikostech (XS, S, M, L) a dokonce i cestovní obal v podobě stahovacího pytlíčku. Nechybí ani návod, kde jsou veškeré technické specifikace, možnosti ovládání a další informace popsány v češtině i slovenštině.

Samotné zpracování sluchátek a především pak nabíjecího pouzdro vzhledem k nižší ceně překvapí. Pecky jsou kvůli hmotnosti kompletně plastové, ale levným dojmem rozhodně nepůsobí. Černé zpracování je líbivé a může oslovit zejména ty, kterým se nezamlouvají AirPody či jiná bílá sluchátka, jež poutají pozornost. Ačkoli jsou pecky o něco větší, čemuž se vzhledem k baterii a potřebným čipům nelze divit, sedí v uších dobře. Navíc díky vyměnitelným špuntům si je může každý přizpůsobit tak, aby mu perfektně pasovaly.

Vnější plochá strana pecek funguje v podstatě celá jako tlačítko, což umožňuje ovládat přehrávanou hudbu, aniž by bylo potřeba vytahovat telefon z kapsy. Pomocí tlačítka lze pozastavit a obnovit přehrávání, přecházet na následující či předchozí skladby a přijmout, ukončit či odmítnout hovor. Spíše než pomocí tlačítka by ale bylo pohodlnější sluchátka ovládat dotyky nebo poklepáním. Pří stisku tlačítka si totiž sluchátko vždy zatlačíte více do ucha a ani samotné kliknutí není příjemné.

V případě nabíjecího pouzdra vsadil výrobce na kov, což v této cenové relaci překvapí. Nabíjecí kolébka tak nejenom že působí kvalitnějším dojmem, ale především je odolnější. Sluchátka se do pouzdra vkládají z boku, kam se uchytí pomocí magnetů. Nezáleží na tom, jestli pravé sluchátko vložíte na levou stranu nebo naopak, pasují do obou otvorů a nabíjení funguje vždy. Přední strana pouzdra je pak ozdobena logem výrobce a čtveřicí diod indikujících zbývající kapacitu vnitřní baterie. Na spodku najdeme micro-USB port pro nabíjení.

Zvuk

Co se kvality zvuku týká, pak na tom Connect IT True Wireless nejsou vůbec špatně, pokud tedy vezmeme potaz cenovou kategorii. Technické specifikace lákají na frekvenční rozsah 20 Hz až 22 000 Hz, impedanci 16 Ohmů a citlivost 90 dB. Při poslechu jsou významné především basy, na čemž má zásluhu hlavně technologie Hyper-Bass, jež zvýrazňuje hlubší tóny a vyváženě doplňuje ostřejší výšky. Sluchátka jsou tak vhodná především na poslech skladeb z žánrů Hip hop, rock či metal, neztratí  se ale ani u popových hitů nebo elektronické hudby.

Sluchátka však určitě necílí na náročnější uživatele nebo snad audiofily. Určena jsou především lidem, kteří častěji cestují nebo chtějí poslouchat hudbu například při práci v kavárně. To ostatně potvrzuje i přítomnost technologie CVC 6.0, která má za úkol redukovat okolní hluk, což přijde vhod zejména v hromadné dopravě nebo při procházení městem či ve zmíněných kavárnách. Také hlasitost je uspokojující, kdy i v hlučném prostředí tak slyšíte hudbu dobře. Škoda jen, že hlasové povely, informující například o nízkém stavu baterie, probíhajícím párování a zapínání/vypínání sluchátek, nereflektují aktuální nastavení hlasitosti.

Potěší i přítomnost mikrofonů, jež se nachází na obou peckách. Díky tomu je tak možné jedno ze sluchátek vždy použít jako handsfree a při případném vybití okamžitě sáhnout po druhém. Mikrofony jsou kvalitní – během hovorů je váš hlas čistý a pro druhou stranu srozumitelný.

Connect IT True Wireless 3

Ke zvuku mám ale ještě jednu podstatnou výtku. Sluchátka totiž používají pouze základní zvukový kodek SBC, což znamená, že nabírá mírné zpoždění, přibližně tak 250 ms. Při poslouchání hudby nebo audioknih to nemáte šanci zpozorovat. Problém však nastává při sledování filmů či videí z YouTube, nebo během hraní her. Děje se tak ale pouze při přehrávání na telefonu, v případě MacBooku jsem zpoždění nezpozoroval.

Výdrž

U bezdrátových sluchátek je výdrž jedna z nejpodstatnějších vlastností. I zde ale mají Connect IT True Wireless co nabídnout. Výrobce uvádí až 5hodinovou výdrž při použití obou sluchátek najednou, nebo až 6 hodin v případě, že použijete jen jedno sluchátko, kdy každé disponuje 85mAh baterií. V praxi hodnoty znatelně přesahují ty deklarované, protože nám sluchátka vydržela přehrávat skladby na poloviční hlasitost 6 hodin a 2 minuty. Při použití jednoho sluchátka jsme se dostali na 6 hodin a 44 minut. Výdrž je tak téměř o hodinu lepší, než kterou při zakoupení očekáváte. Záleží však také na míře nastavené hlasitosti a vzdálenosti sluchátek od telefonu.

Pouzdro v sobě ukrývá baterii o kapacitě 1500 mAh, díky čemuž z něho můžete sluchátka dobít až šestkrát. Ve výsledku se tak dostáváme na výdrž až 36 hodin, praxe je však ještě pozitivnější. Délka doby pro opětovné dobití už ale tak uspokojivá není, sluchátka se totiž nabíjejí přibližně 2 hodiny.

Connect IT True Wireless 1

Závěr

Ačkoli v některých aspektech je nižší cena znát, jsou i tak Connect IT True Wireless schopna nabídnout spoustu benefitů. Potěší zejména kvalitní zpracování, uspokojivá zvuková reprodukce, šikovné funkce a především pak opravdu slušná výdrž. Ostatně i proto se v současné době jedná o nejprodávanějších bezdrátová sluchátka ve své kategorii hned po AirPods. Za nevýhody pak lze považovat jen trochu nepohodlné ovládání pomocí tlačítka a nepatrně zpožděný zvuk při přehrávání videí na telefonu.

Connect IT True Wireless FB

Související články

Dnes nejčtenější

.