Zavřít reklamu

Pokud se o Apple zajímáte více do hloubky a baví vás jeho historie, bude vám jméno Ken Segall jistě známé. Jedná se totiž o muže, který stojí například za legendární reklamní kampani Think Different. A právě tato legenda cupertinské společnosti a blízký spolupracovník Steva Jobse se lehce rozpovídal o tom, jak vnímá nynější Apple a co si myslí o inovacích, které přináší. 

Stručné hodnocení Applu, které Ken poskytl portálu The Korea Herald, začíná při vzpomínkách na otce jablečné společnosti. “Steve byl zcela jedinečný a nikdy jej nebude možné nahradit. Není tedy možné, aby byl někdy Apple stejný, jako v době, kdy v něm (Jobs) byl. Ale myslím, že Stevovy hodnoty ve společnosti přetrvávají. Jsou tam skvělí lidé, kteří ženou projekty dopředu. Myslím, že co se týče inovací, ty přichází ve stejném tempu jako kdysi. Opravdu,” nechal se slyšet Ken. Z jeho slov je tak jasně patrné, že kritiku některých fanoušků Applu, kteří dávají nynějšímu řediteli Applu Timu Cookovi za vinu, že produkty Applu začínají pozvolna upadat, nechápe a nesouhlasí s ní, jelikož má názor naprosto opačný. 

Smartphony za zenitem? 

Přestože Apple přichází podle Kena s různými inovacemi ve stejném tempu, jako za vlády Jobse, minimálně na poli smartphonů už toho nejspíš moc nepředvede. Bývalý kreativní ředitel společnosti stojící za legendární kampaní je totiž přesvědčen o tom, že na trhu se smartphony již moc prostoru pro inovace není. “Smartphony jsou již nyní velmi zralé produkty, takže bychom u nich nejspíš neměli očekávat žádné obrovské skoky,” hodnotí Ken nynější situaci s tím, že se společnost pohybuje směrem k nositelné elektronice typu smartwatch, která by mohla hrát v budoucnu velký prim. 

iPhone X je rozhodně velmi inovativním zařízením. Není ale zároveň i poslední velkou inovací, kterou Apple na poli smartphonů představil?: 

Segall není jediným, kdo si myslí, že smartphony mají již svou zlatou éru víceméně za sebou a je na čase přesunout svou pozornost k jinému produktu. S podobnými předpovědmi totiž již přišli i někteří analytici, kteří je vyvodili především ze stále se zvyšující obliby chytrých hodinek, které zvládají čím dál více funkcí. Ostatně, už nyní by mohli méně nároční uživatelé svůj iPhone prakticky nahradit Apple Watch s podporou LTE v kombinaci se sluchátky AirPods, přes které by mohli vyřídit veškeré hovory. Zda se ale k něčemu podobnému skutečně časem přiblížíme samozřejmě stoprocentně říci nemůžeme. 

Ken-Segall

Související články

Dnes nejčtenější

.