Letošní iPhony dostanou do krabičky exkluzivní příslušenství, které samostatně neseženete

Podle nejnovějších informací to vypadá, že se nové iPhony rychlonabíječky skutečně dočkají. O této informaci už se nějakou dobu na internetu mluví. Například minulý měsíc vydal analytik společnosti Rosenblatt Securities zprávu, ve které vylíčil údajné plány Applu uvést v oběh 5V/3A a 9V/2A nabíječky spolu s letošními iPhony a iPady. Rovněž se spekulovalo, že Apple vstup nového adaptéru designuje pro kabely typu USB-C.

Takto by měla vypadat nová nabíječka, která bude dodávána spolu s letošními iPhony:

Nyní se nám dostávají podrobnější informace. Čínský web Macotakara tvrdí, že se letošní iPhony skutečně dočkají rychlejšího nabíjení díky 18W (9V/2A) USB-C rychlonabíjecímu adaptéru. Ten by se měl prvně dodávat pouze v balení s novými telefony a nebude tedy od začátku k samostatnému zakoupení. Poptávku se ale nejspíše podaří vyplnit výrobcům příslušenství třetích stran.

Začátkem měsíce se dokonce objevily snímky nové nabíječky. Na první pohled vypadá elegantněji než současná 5W nabíječka a je menší než 12W, která je nyní dodávána s iPady. Ač v současné době rychlé nabíjení typu C podporují nejnovější iPhony 8, 8 Plus a X, Apple s nimi stále dodává standardní nabíječku USB-A. Změnu tedy jistě většina uživatelů uvítá.

Nebylo by to poprvé, co by se Apple rozhodl některé své příslušenství dodávat exkluzivně jen s určitým produktem. Vzpomeňme například na vesmírně šedé klávesnice, myši a trackpady k iMacu Pro, které byly zprvu též dostupné jen při koupi celého počítače. Až po několika měsících pak Apple uvolnil toto příslušenství i do klasického prodeje.

| | Zdroj
14
Leitz

Diskuze

  Jistě je to příjemná zpráva, každopádně dodávání adaptérů k nynějším iPhonů s nižším napětím má jistě své důvody.

  Určitě každý čte návod ke svému přístroji, kde je uvedeno že musí používat certifikovaný adaptér se stejnými specifikacemi jako je u adaptéru dodávaný v balení telefonu , jinak hrozí poškození, vznik požáru, atd., ?

  U mnoho přátel vidím že používají neoriginální nabíječky, třeba koupené z eBay, nebo u  prodejců příslušenství s nejasným původem , kde je pochybná kvalita a potom si lidé stěžují a diví se, že baterie v telefonu nevydrží ani dvouletou záruku ?
  V tom horším případě nafouknutí nebo vzplanutí baterie.

  Ovšem druhá stránka věci je, když výrobce nepřizpůsobí nabíjecí aparát ani software k potřebám baterie, to se bohužel stává u těch levnějších přístrojů ( bohužel někdy se vyskytne i u přístrojů drahých, kde by člověk očekával určitou kvalitu a záruku bez problémů a ne vždy to musí být konstrukční chyba ,ale prostě jen vadný kus )

  Proto doufám, jestliže Apple bude nově dodávat silnější nabíjecí adaptéry k telefonům, přizpůsobí tomu i baterie a vše ostatní , aby to nedopadlo jako aféra s vybuchujícími bateriemi u jednoho z největších konkurentů Applu.

  Reagovat

  K rychlo nabíječka k IPhonu 7S už je, mě spíš vadi , že má stejnou zdířku pro nabíječku a pro sluchátka což u iPhone6 byla každá zdiřka zvlášť . Dá se sice koupit nástavec, ale není součástí balení a musíte si ho zakoupit zvlášť což jsou už při tak drahém telefonu další výdaje 👎🏻

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz