Zavřít reklamu

Nový 15palcový MacBook Pro si můžete nyní pořídit v nejvyšší konfiguraci s šestijádrovým procesorem Intel Core i9 2.9 GHz. Možná byste však měli zvolit jinou možnost, protože Mac má v kombinaci právě s tímto modelem procesoru velký problém.

Jeho výkon je sice v benchmark testech opravdu výborný, ale podle Davea Lee bychom se měli tomuto modelu vyhnout. Ten na YouTube totiž zveřejnil video, ve kterém vysvětluje a názorně ukazuje problém MacBooku Pro s chlazením. A vzhledem k tomu, že Mac není schopný teplotu procesoru i9 udržet na snesitelné úrovni, výkon procesoru zdaleka nedosahuje požadovaných hodnot. A to dokonce ani výše zmíněných 2.9 GHz bez Turbo Boostu. Podle něho je potenciál tohoto procesoru naprosto nevyužit, navíc když se jedná o model, který se dá dále taktovat.

Výkon a teploty hlídal během renderování videa v programu Premiere Pro a doba renderu byla dokonce delší, než u loňského modelu s procesorem i7. Ten zvládl video zpracovat během 35 minut, novému modelu to trvalo 39 minut. A při sledování teplot zjistil, že už během pár sekund byla teplota procesoru na hodnotě přes 90 stupňů Celsia. V souvislosti s tím i kolísala křivka výkonu, čímž se Mac snažil regulovat právě vysokou teplotu.

Podívejte se na výsledky renderu, teplot a výkonu:

Aby dokázal, že je hlavním problémem opravdu teplota, spustil render stejného videa zatímco byl MacBook Pro v lednici. A výsledek? Došlo ke zrychlení renderu o 12 minut, Mac jej zvládl za 27 minut. Zatím není jasné, zda se například nejedná o vadný kus, který si Lee zakoupil, protože podobné testy by Apple před vydáním měl zcela jistě provádět. MacBook Pro je zařízením především pro uživatele, kteří právě výkon procesoru potřebují a s tímto omezením bude velká část z nich opravdu zklamaná. Pokud by se jednalo o problém všech kusů, nezbývá než doufat, že jej Apple dokáže opravit softwarově.

macbook pro prehrivani 3 uvodni

Související články

Dnes nejčtenější

.