Zavřít reklamu

Pokud vlastníte jakýkoliv iPhone s přídavkem Plus za jeho názvem, nebo pokud vlastníte iPhone X, tak určitě zbystřete. Displeje těchto telefonů jsou doopravdy vcelku velké a málokdo dosáhne palcem na druhou stranu displeje tak, aby mohl bez problému psát. Největší zlo to může být pro ženské pohlaví, kdy většina žen doopravdy nemá tak dlouhé prsty na to, aby dosáhly na druhou stranu displeje u klasických modelů, natož tak u Pluskových modelů. Naštěstí i na tuhle problematiku Apple myslel a do iOS 11 přidal skvělou funkci, která se nazývá One-Handed-Keyboard.

Tato funkce funguje tak, že se při její aktivaci klávesnice lehce smrskne a posune na levou nebo pravou stranu displeje podle toho, v jaké ruce momentálně telefon držíte. Aktivovat tuto funkci je velice jednoduché a rozhodně se nenachází nikde v útrobách nastavení. Vsadím se, že už jste alespoň jednou ikonu pro aktivaci one-handed klávesnice viděli, jen jste ji neaktivovali. Pojďme se tedy podívat, jak aktivaci one-handed klávesnice provést.

Jak aktivovat klávesnici pro psaní jednou rukou

Nejprve se musíme nacházet tam, kde chceme něco napsat – to znamená například aplikace Zprávy, WhatsApp, Messenger a jiné. Nyní stačí, abyste v prostoru klávesnice stiskli a drželi ikonu emotikonu (pokud používáte více klávesnic, tak se místo ikony emotikonu zobrazí globus). Poté jen jednoduše prstem přejedeme na jednu z možností zarovnání klávesnice (viz galerie). Pokud zvolíte ikonu s klávesnicí vlevo, klávesnice se smrskne na levou stranu a naopak. Pokud se chcete dostat zpět na klasickou klávesnici, stačí stisknout šipku, která se nachází vedle zmenšené klávesnice.

Jak jsem psal už výše, tento trik ocení především ženské pohlaví. Vsadím se ale, že i muži mají na Pluskových iPhonech s klávesnicí problém, a proto by se mohla možnost one-handed klávesnice hodit i jim. Pokud se tedy rozhodnete psát jedním prstem a nechcete používat dvě ruce, doporučuji vám klávesnici pro jednu ruku určitě alespoň zkusit.

one-handed-keyborad-ios-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.