Apple bojuje s velkým propadem prodejů na důležitém trhu

Indický trh je pro Apple jistě velmi důležitý a dokonce v minulosti přesunul část výroby do této země, aby vyhověl tamním požadavkům. Bohužel v poslední době se prodejům na tomto trhu nedaří tak, jak by si Apple představoval. A situaci určitě nepomůže ani fakt, že Apple přišel v uplynulých týdnech v Indii o klíčové prodejní manažery.

Hlavním důvodem je prý restrukturalizace a snaha uspět na trhu, který je považován za jeden z nejrychleji rostoucích. Kromě těchto tří vedoucích různých divizích už v prosinci minulého roku opustil společnost manažer Applu v Indii a byl nahrazen Michelem Coulombem, který momentálně nezažívá lehké pracovní období. Nedaří se mu dostatečně rychle budovat obchodní vztahy a prodejní tým prý nemá žádný směr.

Ani iPhone X nepomohl prorazit na indickém trhu.

Tim Cook byl již dříve nadšený z příležitosti, kterou indický trh bezesporu je, bohužel se zatím Applu nedaří na něm výrazně uspět. Jeho podíl na tamním trhu s mobilními telefony činí pouze 2 %, což je mnohem méně, než by si vedení společnosti představovalo. Během roku 2017 to znamenalo prodej pouze 3.2 milionů iPhonů. A tento rok jsou výsledky ještě horší. Zatím se totiž prodalo méně než milionů kusů telefonů a i přes očekávaný nárůst, který nastane po představení nových modelů, zřejmě nedojde k lepším výsledkům než v loňském roce.

| | Zdroj
12
Leitz

Diskuze

  Tam ľudia pochopili že to čo zvládne predraženy iphone dokážu aj lacné značky za jednu pätinu ceny. A podobný scenár bude určite nasledovať aj na ďalších trhoch. Predaje im ešte trošku porastú v EÚ a USA ale ostatné trhy pôjdu pomaličky dolu. Už teraz im patrí na mobilnom trhu iba nejakých 11%. Tie ich čísla v miliónoch sú pekné ako masírovanie mozgov no je zaujímavé že sa nikdy na tých ich konferenciach nechvalia celosvetovým pokrytím. Tam by totiž boli vidno ako každý rok strácajú.

  Reagovat

  „Předražený“ je jen tehdy, pokud ho menis kazdou chvilku, jinak na 5 let vystarano a nemusis se bat ukonceni SW podpory po 3 masicich od vydani modelu. 😉

  Reagovat

  Mám iphone 6s a určite nevydrží 5 rokov. Teraz má dva a pol roka a už seká zamrza padajú aplikácie a aby všetko fungovalo musím ho raz týždenne reštartovať. O tom ako zle je na tom batéria ktorá už bola raz menena v rámci reklamácie sa nebudem ani vyjadrovať. Dal som zaň takmer 900€ a a vydrží asi toľko ako bratov android za 300

  Proč by měli řešit celosvětové pokrytí? Vždyť i s 10% tržním podílem berou 90% zisků z celého odvětví. Moc tomu evidentně nerozumíš.

  Reagovat

  Pokud máte jen telefon, není moc důvodů lpět na iPhone. Obzvláště v ne moc bohaté zemi, jakou je Indie. iPhone má smysl jen jako součást ekosystému. Mám iPhone, AppleWatch, Airpods, AppleTV a Mac mini. Každý jednotlivý produkt má lepší non Apple alternativu, ale všechny dohromady v ekosystému Apple jsou bezkonkurenční. Osobně moc nechápu lidi, co mají jen iPhone a nic dalšího. Jako dlouholetý uživatel Androidu jsem právě z důvodu provázanosti a podpory přešel k Apple. Indie je asi na to chudá.

  Reagovat

  Pokud dnes nechces 6″ monstrum, coz Androidy srovnatelne s iP jsou, a pritom chces vykonny a trvanlivy HW i SW, mas jedinou moznost, a tou je iP. Tady neexistuje alternativa.

  Reagovat

  Používam aktívne Samsung s7 a iPhone 7 oba dosť aktívne Samsung s7 veľmi vydarený mobil a mal som na ňom menej bugov ako na iPhone po prechode na iOS 11 naposledy batéria 11.4 z môjho hľadiska keby som zabudol na značku je s7 lepší telelefon ja nemám na telefón citové väzby je to len kus spotrebnej elektroniky a hodnotím ho podľa mojich skúsenosti a na okraj Samsung s7 začínal na Androide 6 a teraz má android 8 ale ani jeden prechod nebol tak zmrseni ako iOS 11

  Ach jo to sú keci o ekosystéme mám iPhone MacBook iPad aj applewatch ale všetko to čo dokáže tento ekosystém dokáže ekosystém Windows + android a niekedy lepšie a logickejšie napr ja používam stále OneDrive cloud a nie iCloud lebo je lepší poštových klient Outlook od MS na iPhone vyhľadávanie Google mapy Google Maps komunikátor whatsapp lebo nie všetci moji známi majú iPhone aby som mohol používať iMessage zabudol som na jednu vec čo má ekosystém Apple že keď mi zvoní iPhone tak to zvoní aj na Macbooku iPade ale po týždni som to vypol lebo má to len otravolvalo

  Reagovat

  Dlouhou dobu jsem měl Note 3. Pokud jsem chtěl psát sms z mobilu, musel jsem to spojit s aplikací SideSync. Bylo to neskutečně pomalý, a pořád se to odpojovalo. Takže jsem stejně psal SMS na mobilu. Tablet Lenovo se s tím vůbec neuměl propojit. Message mi fungujou skvěle. Všechny zprávy všude. Na dvou iPhonech, na ipadu i na Macu. Nevadí mi ani iTunes. Na správu telefonu jsem na Samsungu nic lepšího neměl. Jen nějaký Kies, který vypadala hodně podobně a fungovalo podstatně hůře. Fotky mám všude. Venku vyfotím, přijdu domů a na Apple TV ukážu. Filmy na Apple TV tak o 100 levnější než na Google Play a to to ještě dostanete ve 4K. Opět to mám na všech zařízeních, v rodinném sdílení to mají všichni v rodině.
  Jinak od Google se snažím úplně odstřihnout. Je to šmírák a prodejce osobních dat svých klientů. Microsoft jsou ubožáci, kteří žijí z blbosti lidí, kteří si nejsou ochotni zajostit alternativu k OS. Lidi jsou mnohdy nuceni používat MS Office, i když funkční alternativa je zdarma. Od Mrkvošitu bohužel jednu licenci OS mám, neboť Asseto Corsa, Project Cars a F1 2017 bez toho nerozjedu a volant za 13 tisíc k Linuxu nepřipojím. Bohužel. Ale na práci OSX a Linux.

  Ak porovnávať súčasnosť apple zariadení s androidom, tak treba brať do úvahy aj súčasnosť android sveta a nie minulosť. Sám používam Samsung S8, iPad Air 2 a notebook, resp. PC s Windowsom a Linuxom. Na spravu telefónu Samsung sa už Kies nepoužíva. SideSync funguje v súčasnosti veľmi dobre. Radšej však využívam DeX režim. Momentálne su vlajkové modely od Samsungu vcelku ultimatívne zariadenia, ktorým po HW stránke nie takmer čo vytknúť. Po SW stránka by mnohí vytkli to, že tam nie je iOS. Súčasný android na týchto zariadeniach funguje výborne. Dôležité sú však aplikácie a tie základné sú plus mínus v oboch systémoch rovnakého. Dáta sa mi synchronizujú na Onedrive, kde mám 1 TB úložisko od Microsoftu a 100 GB od Samsungu. Ako tablet používam iPad Air 2 a nemôžem si ho vynachváliť. Na iOS som si v ňom zvykol. Keďže tablet nemením tak často ako mobil, iPad so svojou popdorou si ma získal skor ako tablety s androidom. U Microsoftu si platím za Office, aj keď viem, že existujú alternatívy. Zvykol som si na používanie Onenote, ktorý funguje na každej platforme. V cene mám aj úložisko na Onedrive.

  Reagovat

  Nostradamus – taky záleží, jak se k telefonu chováš. A pokud Ti vydrží apple něco přes 2 roky, android ve tvých tukách dá ztěží rok 🙂

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz