Zavřít reklamu

Osobně miluji spojení funkčních věcí s krásným designem a právě proto, jsem si v posledních letech oblíbil značku Porsche Design. Její produkty totiž díky kolaboracím se světoznámými značkami vypadají nejen skvěle, ale také jsou funkční a kvalitní. Porsche Design si totiž volí opravdu zajímavé společnosti se kterými spolupracuje a vytváří kolaborace produktů. Jednou z nich je i věhlasný výrobce audio produktů KEF. Spolu s ním uvedlo na trh Porsche mimo jiné také zajímavá sluchátka s označením Porsche Design KEF Motion One, na která se dnes máme možnost podívat podrobně.

Tím nejdůležitějším u sluchátek bývá vždy zvuk, v případě produktů z řady Porsche Design je však nutné kromě zvuku zohlednit také design, protože ten tu jde ruku v ruce s kvalitní reprodukcí. Již jen samotná konstrukce sluchátek s řešením jejich propojení za hlavou pomocí mostíku ve kterém najdete nejen baterie, ale také dálkový ovladač, mikrofon a nabíjecí konektor, působí značně zajímavě a rozhodně zaujme každého ve vašem okolí. Samotný mostík sluchátek je tvořen z gumy, která je velmi pružná a přizpůsobí se vašemu krku skutečně dokonale.

Zároveň se nemusíte bát ji sem tam trošku zmáčknout, a i když se rozhodnete nevyužívat elegantní pouzdro na sluchátka, které je součástí balení a hodíte je jen tak do batohu, nemůže se jim nic stát. Z gumového mostíku pak vedou již jen ploché kabely do každého špuntu, jenž je jak jinak než v případě Porsche Design z hliníku. Sluchátka navíc obsahují magnet a pomyslný zámeček, díky kterému je můžete k sobě připoutat, aby vám neplandala na těle v momentě, kdy je nechcete zrovna mít v uších.

Sluchátka nabízí také možnost přizpůsobit si jejich ergonomii, a to jednak třemi velikostmi gumových špuntů do uší, tak i možností natáčet samotný špunt vůči zbytku měniče kolem své osy a tak si určit kam přesně povede kabeláž přímo z vašeho ucha. To však není vše, co sluchátka nabízí. V případě, kdy vám totiž dojdou baterie nebo se zkrátka rozhodnete, že vám stačí poslouchat přes kabel, jednoduše odepnete samotné měniče a špunty z kabelů a připojíte k nim kabel nový, tentokrát zakončený klasickým 3,5 mm jackem. Ten mimochodem můžete zapojit také do adaptéru pro levý a pravý kanál, jenž je součástí balení.

Když už vám Porsche dává elegantní pouzdro pro sluchátka v případě použití s mostíkem s Bluetooth, pak v balení pochopitelně nechybí ani menší kožený obal v případě, kdy používáte kabel s 3,5mm jack konektorem. I to dává znát, že se jedná o plnohodnotné řešení a získáváte tak co do designu a použití v podstatě dvoje sluchátka. Co se designu týká není skutečně co vytknout a myslím si, že Porsche Design se obzvláště milovníkům Applu zkrátka musí líbit. Kvalita zpracování je na nejvyšší možné úrovni tak jak jsme ať už přímo od KEF nebo Porsche zvyklí. Baterie v mostíku vám poskytují poslech až 10 hodin na jedno nabití a potěší také odolnost IPX5 proti stříkající vodě, potu, sprejům a tak podobně.

KEF

O zvuk samotný se stará kompletně anglická společnost KEF, která zvolila neodymové měniče o velikosti 8,6mm, jenž se společně s kodekem Bluetooth aptX, starají o kvalitní zvuk. Pokud pak použijete přiložený kabel s 3,5mm jack konektorem, můžete poslouchat hudbu také v kvalitě Hi-Res jako je FLAC nebo Apple Lossless. Zvuk v plném rozsahu a kvalitě se začne projevovat až po několika hodinách, respektive ještě lépe desítkách hodin přehrávání, kdy se sluchátka skutečně vyhrají. Zvuk je poměrně vyvážený a pokud bych měl vybrat něco co není zcela dokonalé, pak jsou to středy, i tak je jejich kvalita však velmi vysoká.

Celkově poskytují sluchátka poměrně komorní projev, kdy není zvuk ani uměle až moc čistý, ale zároveň nenabízejí ani výrazné zkreslení, které by vám mohlo vadit. Nejlepší projev mají především v pomalejších pasážích, stejně jako v těch, které jsou výrazně melodické. Naopak pokud je něco, co bych na sluchátkách nepreferoval poslouchat, jedná se o opravdu ukřičený a slévající se metal nebo hard rock, kde nedokáží modulovat jednotlivé tóny tak přesvědčivě. To je ovšem problém drtivé většiny sluchátek. Jediné, co mi trochu chybí je aktivní nebo alespoň pasivní potlačení okolního hluku, které tentokrát chybí.

Pokud hledáte netradičně řešená Bluetooth sluchátka a jste příznivci Porsche design, pak představují KEF Porsche Design Motion One jasnou volbu a to především díky kombinaci kvalitního zpracování, zvuku a také balení, ve kterém naleznete skutečně vše, co si jen můžete přát. Díky dlouhé výdrži baterie se jedná o sluchátka, jež se stanou ideálním partnerem na dlouhé cesty vlakem nebo letadlem. Sluchátka máte možnost zakoupit u prodejců jako je aaaelektronika.czavcenter.cz, nebo l-e.cz.

KEF Porsche design
KEF Porsche design

Související články

Dnes nejčtenější

.