Zavřít reklamu

Adobe s největší pravděpodobností připravuje rozšířenou verzi Photoshopu pro iPad. Vydání se plánuje na příští rok a Adobe by měl aplikaci představit na své výroční konferenci MAX letos v říjnu. Jeden z hlavních představitelů firmy, Scott Belsky, potvrdil, že pracují na nových cross-platform verzích Photoshopu i dalších svých programů. Žádný termín vydání však neprozradil: „Mým cílem je přinést tyto aplikace na trh co nejdříve. Chceme vzít takto sofistikovaný a silný produkt, jako je Photoshop a kompletně ho připravit na moderní zařízení včetně iPadu. Musíme naše produkty připravit na tuto první vlnu éry cloudu.“ 

Na iPadu zřejmě budeme moci upravovat fotografie v plné verzi Photoshopu.

V tuto chvíli už mohou uživatelé iPadů používat různé aplikace pro úpravy fotek. Photoshop Fix vyřeší základní požadavky na retušování, Photoshop Express zase základní editaci fotografií a tvorbu koláží, ve Photoshopu Sketch  můžete kreslit a Photoshop Mix pomůže s vícevrstvými obrázky. Žádná z nich však není dostatečně komplexní, což by měla napravit právě chystaná aplikace. U ní bychom se měli dočkat široké škály nástrojů, aby uživatelé mohli začít s prací na svém stolním počítači a poté pokračovali na iPadu.

Aplikace se pravděpodobně bude jmenovat Photoshop CC a nejspíše si jí budete moci stáhnout zdarma. Ale po vzoru Lightroom CC pro iPad bude zřejmě vyžadováno měsíční předplatné Creative Cloud ve výši 9.99 $, abyste měli přístup ke všem funkcím a k synchronizace se stolní verzí programu. Aktuální nabídka aplikací pro úpravu fotek na iPadu zahrnuje především Affinity Photo, Pixelmator a Snapseed a Photoshop CC by jim mohl být minimálně zdatným konkurentem.

adobe photoshop for ipad

Dnes nejčtenější

.