Zavřít reklamu

Jablčné zariadenia boli svedkami množstva kvalitných titulov, z ktorých vynikajú najmä príbehovo zamerané adventúry. Do tejto kategórie bez pochyby patria fenomény ako Limbo alebo Inside, ktoré si svojím atmosférickým spracovaním získali tisíce fanúšikov. O najnovší počin podobného charakteru sa postaralo štúdio Fntastic. Prichádzajúci titul Radiant One premení vaše virtuálne sny na skutočnosť vo výborne spracovanom prevedení.

Myšlienka hry sa vymyká tradičným námetom ako boj svetla a tmy alebo podobným záležitostiam, ktoré sme mohli vyskúšať v rozdielnych hrách už niekoľko krát. Hlavným aktérom príbehu sa stanú sny herného protagonistu, ktoré budú ovplyvňovať ďalší priebeh hry. Nejedná sa pritom o klasické snenie, ale typ sna, ktorý nazývame lucídny. Skutočnosť, ktorú nazývame aj vedomé snívanie ste možno zažili aj vy. Sen, v ktorom sa práve nachádzate môžete ovplyvňovať a ste si vedomý toho, že práve spíte. Tým sa vám do rúk dostávajú neobmedzené možnosti, ktoré v reálnom živote nie sú jednoducho možné.

Omrknite zábery chystaného titulu Radiant One v nasledujúcej galérii: 

Vedomé snívanie má samozrejme aj tienistú stránku, na ktorú sa zameriava práve Radiant One. S hlavnou postavou sa ocitnete uveznený v lucídnych snoch a budete si musieť nájsť cestu do bezpečia. Hra je konštruovaná na základe sotry-driven  príbehu, takže každý váš krok môže výrazne ovplyvniť ďalší vývoj hry. Dej vykresľuje chlapa menom Daniel, ktorý v snahe ujsť pred klasickým, stereotypným životom a sociálnymi médiami nájde knihu o vedomom snívaní. To sa samozrejme vymkne kontrole a preto budete musieť pomôcť Danielovi a prekonať sériu levelov, v ktorých číha nebezpečenstvo popierajúce základné fyzikálne princípy. Pozrite si nižšie uvedený trailer k hre Radiant One, ktorý ponúka ochutnávku gameplayu.

Netradičný titul si budeme môcť vychutnať nielen na obrazovkách iPhonov a iPadov, ale rovnako aj prostredníctvom služby Steam a na Apple TV. Hru si tak budeme môcť zahrať aj na veľkej obrazovke v 4K a to už o niekoľko dní.

  • Hra Radiant One pre iOS a tvOS vychádza  už 25. júla (července)

Radiant One

Související články

Dnes nejčtenější

.