Zavřít reklamu

Pokud by měli majitelé iPhonu X vyzdvihnout jednu designovou přednost svého telefonu, pak by jistě drtivá většina zvolila displej. Díky OLED panelu se sytými barvami, minimálním rámečkům a ploše přes téměř celou přední část je Super Retina Display chloubou iPhonu X. Jenže právě bezrámečkové zpracování přináší i jedno významné negativum – displej je tou nejnáchylnější částí telefonu. Právě proto je potřeba jej chránit a FlexiGlass od českého prémiového prodejce iWant je jedním z těch vhodných kandidátů mezi ochrannými skly.

iWant FlexiGlass je minimalistické sklo s tloušťkou pouze 0,2 mm, avšak s tvrdostí 9H, díky čemuž je extrémně pevné a snižuje riziko rozbití displeje v případě pádu. Primárně ale slouží k ochraně telefonu před poškrábáním a mechanickým poškozením. Sklo se skládá z celkem 4 vrstev – nanovrstvy proti mastnotám, temperovaného skla, vrstvy proti prasknutí a přilnavé vrstvy pro aplikaci na displej.

Aplikace skla na displej je vesměs jednoduchá, ačkoli to tak na první pohled nepůsobí. Součástí balení je totiž instalační pomůcka, do které se uchytí spodní část tvrzeného skla a následně se vsune do Lightning portu. Právě tento nástroj zaručí velmi přesné nalepení. Kromě pomůcky a samotné ochrany se v balení nachází ještě zvlhčený ubrousek, hadřík z mikrovlákna, samolepka pro odstranění posledních smítek prachu, destička pro snadné vytlačení vzduchových bublin a nakonec i speciální NanoCoating utěrka, která na povrch skla nanese jemný nano film.

Výhoda iWant FlexiGlass spočívá především v tom, že na displeji iPhonu není téměř vidět, čemuž z velké části napomáhá i 100% čirost. Menší nevýhodu však představují hrany skla, jež jsou poměrně ostré, ačkoli by podle specifikací měly být mírně (2,5D) zahnuté. Při provádění gesta pro návrat na domovskou obrazovku na iPhonu X tak v podstatě vždy prstem zavadíte o spodní okraj skla, což není vždy příjemné.

Ve všem ostatním je ale FlexiGlass od iWantu bezproblémové. Face ID funguje bez zaváhání a ani s 3D Touch není jediný problém. Vzhledem k typu skla můžete počítat i se stoprocentní kompatibilitou v podstatě se všemi obaly a kryty. Ta největší výhoda FlexiGlass ale spočívá v programu, kdy vám iWant na svých prodejnách za poplatek 150 korun sklo až 3krát vymění za nový kus, pokud dojde k jeho poničení běžným použitím, nebo i mechanickým poškozením. Není tak potřeba platit celou částku za nové sklo, ale jen si za šestinovou cenu pořídit nový kus.

iWant FlexiGlass FB

Související články

Dnes nejčtenější

.