Aplikace Shortcuts se skvělým vylepšením Siri bude konečně k dispozici

Jednou z nejvýraznějších novinek připravovaného iOS 12 je bezesporu aplikace Shortcuts. Tu však v dosavadních beta verzích tohoto operačního systému nebylo možné vyzkoušet. Apple však představil samostatnou betaverzi Siri Shortcuts a vývojáři tak nyní mohou požádat o přístup. Je nutné zaslat požadavek pro vstup prostřednictvím Centra pro vývojáře a poté čekat, zda budete mezi vybranými šťastlivci.

Siri Shortcuts je založena na principu aplikace Workflow, kterou Apple minulý rok koupil. Umožňuje uživateli vytvořit si příkazy i pro funkce aplikací třetích stran a ty poté aktivovat pomocí Siri. Jde o opravdu užitečnou novinku, která používání Siri posune na další úroveň.

V beta verzích iOS 12 bylo možné Shortcuts vyzkoušet ve velmi omezeném rozsahu pouze přes nastavení Siri. Nově představená aplikace toho nabídne v betě mnohem více, ale i tak bude její používání lehce omezené. Nebude například umožněna synchronizace přes iCloud a nebude možné ji využívat pokud bude zařízení uzamčeno. První betaverze Shortcuts je určena pouze vývojářům a uživatelé zapojení pouze do veřejného testování do ní zatím přístup mít nebudou.

Doposud bylo možné Shortcuts v betaverzích iOS vyzkoušet pouze takto.

 

Samotné Siri byla při představení iOS 12 věnováno celkem dost času a kromě Shortcuts se s podzimním příchodem nového iOS dočkáme i vylepšených návrhů. Siri nově bude více dbát na naše návyky a rozvrh. Pokud v pravidelný čas každý den například objednáváte jídlo, měla by vám nabídnout danou aplikaci, případně připomene zapnutí funkce Nerušit, pokud ji využíváte každý den večer.

Tak teď už jen čekat na českou lokalizaci, abychom mohli využívat tuto inteligentní asistentku naplno. Co myslíte, dočkáme se?

| | Zdroj
8
Leitz

Diskuze

  Takový dotaz: půjde připravit přikaz aby Siri spustila diktování smsky? Samozřejmě česky. Ono tam teďka všechno je, české diktování funguje perfektně, ale není to spojené a do auta k handsfree by se to hodilo.

  Reagovat

  Bude možné spustit příkaz Siri v češtině, při tvorbě shortcuts totiž doporučuje: řeknete “Zobraz oblíbené fotky”. Sice ještě nefungovalo nahrávání, ale podle mě na tom určitě makají. Bylo by super kdyby šlo i spuštění diktování

  Reagovat

  Stále mě nejde do hlavy, proč je takový problém česká SIRI?! Prodej telefonu by se zásadně zvýšil kvuli popularitě.Usnadnilo by to spoustu věcí.
  Proč Apple stále ignoruje česky mluvící zem? (Střed Evropy)

  Reagovat

  Protože ČR se svými cca 10 mil. lidí není pro ně zajímavý trh. Vynaložené úsilí na počeštění siri by se fin. nevyplatilo (nevrátilo)…

  Reagovat

  Mne pred pár dňami začala Siri rozumieť z časti po slovensky. Nie samozrejme príkazy ale napr. hudobných interpretov alebo názvy zariadení.
  Uvediem príklad, chcem si v obývačke pustiť Mariku Gombitovú z Apple Music na Apple TV na ktorú mám pripojené repro. Na Apple TV Siri nefunguje so slovenským účtom. Moja Apple TV v obývačke sa volá „Obývačka“. Tak Iphonu poviem: „Hey Siri, play Marika Gombitová on obývačka.“ Názov interpreta a zariadenie poviem krásne po slovensky. Nespustí to na iphone a cez AirPlay do ATV, spustí to priamo na ATV. Ovládanie ATV skrz Siri na iPhone funguje od AirPlay 2, odkedy mám ATV v aplikácii domácnosť. Manuálne cez appku domácnosť sa ATV ovládať moc nedá ale skrz Siri áno.
  Pre mňa osobne to už v tejto podobe stačí, keď rozumie sk/cz intepretov. V podstate to funguje ako HomePod (ibaže iPhone musím mať blízko seba)

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz