Zavřít reklamu

Apple potěšil mnoho řidičů, když na WWDC oznámil podporu navigačních systémů třetích stran pro CarPlay s příchodem iOS 12. A firma Sygic, která patří mezi offline navigacemi k těm nejoblíbenějším, oznámila, že připravuje právě verzi pro CarPlay.

Na konferenci jsme viděli ikony pouze Waze a Google Map v rozhraní CarPlay, ale nyní se přidává další velký hráč. Na svém blogu společnost zveřejnila obrázek ze současného buildu jejich iOS aplikace, která zahrnuje právě integraci CarPlay.  Z něj můžeme usuzovat, jak budou aplikace třetích stran vypadat. Vidíme, že klasickou Sygic 3D mapu překrývají prvky CarPlay, jako například upozornění na blížící se odbočku. Apple povoluje vývojářům zobrazovat jejich vlastní obsah pro zobrazení mapy, ale pro jakýkoliv další obsah musí použít knihovnu prvků, která již bude v CarPlay obsažena.

Takto bude vypadat rozhraní Sygic v CarPlay.

Aplikace bude tedy obstarávat pouze zobrazení map a samotnou navigaci, všechny ostatní prvky, jako je panel nástrojů či vyhledávání, bude spravovat samotný operační systém CarPlay. Sygic slibuje, že se s námi podělí o další informace v následujících týdnech, takže je možné, že stihnou vydání aplikace už k podzimnímu updatu a Sygic bude přístupný od začátku. Jakou offline navigace si vyberete do svého vozu vy?

carplay-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.