Díky iOS 12 bude sdílení fotek a videí z iPhonu s okolím daleko jednodušší

Třetí beta iOS 12 přinesla několik vcelku zajímavých vylepšení, oprav chyb a novinek, přičemž mnoho z vás si vychvaluje především svižnost systému a parádně fungující GPS, která v prvních dvou betách pokulhávala. Nová beta ale přinesla i novinku, která posune sdílení fotek a videí ze zařízení s iOS 12 na zcela novou úroveň. Sluší se proto, abychom se na ní zaměřili o něco detailněji. 

V nativní aplikaci Fotky se ve třetí betě iOS 12 objevila po otevření možností pro sdílení fotek či videí nová možnost Zkopírovat odkaz. Ta funguje jednoduše tak, že k fotce, kterou vám iPhone či iPad uložil na váš iCloud, vytvoří URL odkaz, který můžete například vložit do zprávy či mailu a poslat jej svým přátelům. Po otevření odkazu se vám zobrazí stránka iCloudu, na které můžete zvolenou fotografii vidět a ze které jí můžete v plné velikosti stáhnout. Odkaz je ale platný pouze po dobu 30 dní. Po uplynutí této doby by měl zaniknout a pokud byste URL vyzkoušeli, stránka s fotkou či videem již nebude existovat. Sdílení fotek ale lze zastavit i přes aplikaci Fotky, ve které vám vznikne složka Naposledy sdíleno. V té se zobrazí fotky, ke kterým jste přes novinku vytvořili odkazy. Nabídnou vám jak link na iCloud, tak i možnost přerušit sdílení, po jejímž využití přestane link fungovat. 

Takto nová možnost sdílení probíhá: 

Fotek či videí lze samozřejmě sdílet více zároveň, což vám může solidně ušetřit čas. Jediné, co je k takovémuto sdílení potřeba, je samozřejmě internetové připojení, které musí mít logicky i příjemce, který se chce na fotku podívat. K funkčnosti je dále potřeba povolit i ukládání fotek na iCloud, což je však zřejmě pro valnou většinu z vás zcela běžnou rutinou. 

Nová možnost pro sdílení fotek je tedy rozhodně velmi vítaným vylepšením, které může mnohým z nás opět o něco více usnadnit život. Snad ji tedy Apple v iOS 12 nechá a nasadí ji hned od startu tohoto systému v září. Čekání jako na možnost ukládat zprávy na iCloud bychom si totiž znovu užít rozhodně nechtěli. A kdo ví, třeba dorazí již brzy podobná novinka i do macOS Mojave. 

|
18
Leitz

Diskuze

  Neskutecny ze Apple porad nechce umožnit klasicke odesilani fotek přes BT… Mel sem 4 generace iPohnu a po dlouhem premysleni jsem presel k Samsungu, Edge 7 a ted Note 8. Naprosta spokojenost, ted mi prijde Apple jen cim dal vic vtipnej a ohledne iPhonu a jeho funkci trapnej… Skoda 🙁

  Reagovat

  Jak to ze ne? Pres BT posilam fotky bezne. Funkce se jmenuje airdrop. Funguje velice spolehlive bez jakehokoli parovani a nastavovani.

  Reagovat

  Presne tak .. bud budete posilat fotky pres BT android userum nebo pres BT apple userum podle toho jaky budete mit telefon .. androidem si v tomto pripade nepomuzete jen zmenite komunikovanou skupinu 😀

  Všetko čo píšete je fajn, až na to, že fotky cez BT v skutočnosti neposielate 😀

  A to je nějaký problém poslat fotku pres whats app ci messenger nebo email … bluetooth na posílání souborů v době cloud úložišť a všeho postrádá smysl

  Reagovat

  Posílat fotky přes BT? Tak to byste určitě nechtěl. Buďto přes WiFi Sharing, nebo lépe – on-line. BT je na přenos dat vesměs přežitek.

  Reagovat
  Ladislav Baroš

  Proč ty komentáře furt mažete ? Komentáře mě zajímají víc než ty okurkové příspěvky. Navíc ztrácím čas zjišťěním že tam stejně komenty nejsou ! Trocha kritiky nemůže škodit. A že si musíte zvykat dnes :)))

  Reagovat

  Už opravili zvuky při příchozí sms (zvonily jen některé), divné chování při vytočení kontaktu (hovor se dal do pazadi se zeleným pruhem nahoře) a zamrznuti po zapnutí při zadávání pinu? Díky za info, kvůli tomu sem se musel vrátit na 11ku. A taky zlomila iCloud sms s macem

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz