Zavřít reklamu

Spousta lidí sbírá při putování v tuzemsku i v zahraničí turistické známky, díky kterým si uchovají na místo, které navštívili, alespoň drobnou památku. Turistických známek je však skutečně obrovské množství a mnohdy je problém se v nich zorientovat. Věřili byste ale, že i na tohle existuje mobilní aplikace, která vám s vaším sběrem alespoň trochu pomůže?

Aplikace se jmenuje Turistické známky a plní přesně to, co byste od ní očekávali – ukazuje vám místa, kde se dají známky zakoupit a upozorňuje vás na to, jaké známky již máte. Parádní je, že vám aplikace nabídne přehled existujících známek, ukáže vám polohu, kde je možné je zakoupit, a dokonce i jejich fotografii. Vy si můžete následně v aplikaci poznačit, zda o ní máte zájem, zda se na toto místo chystáte, máte již naplánovaný výlet či ji už dokonce vlastníte.

Přehledně zaneseno i v mapě

Turistické známky můžete velmi dobře sbírat, respektive nalézat, i skrze mapu, ve které jsou místa, který jimi disponují, vyznačena. Pokud tedy například vyjedete někam na dovolenou a jste odhodlaní posbírat všechny známky v okolí zhruba 40 kilometrů od vašeho ubytování, neměl by to být žádný problém. Body na mapě můžete velmi jednoduše otevřít, známku si prohlédnout, zjistit si její číslo či si počíst o místě, ke kterému se známka váže. Příjemná je i možnost nastavit přímo z aplikace navigování skrze navigaci k určité lokalitě, ve které lze získat známku. Appka vám dá na výběr ze všech navigací, které v telefonu máte, do kterých zašle souřadnice a vy se podle nich následně vydáte na místo.

Kladně dále hodnotím možnost propojit aplikaci s webovou databází turisticke-znamky.cz. Tu si můžete spravovat na internetu a data z ní následně sdílet do aplikace, což vám může ušetřit spoustu času především v případě, že vaše sbírka již pár desítek či stovek kousků skýtá. Skvělá je určitě i možnost objevovat turistické známky v zahraničí. Pokud tedy vyjedete na dovolenou například do Francie, tato aplikace vám pátrání po známkách velmi slušně usnadní. 

Celkově se dá aplikace ohodnotit poměrně kladně. Nejedná se sice o žádný profesionální software a naleznete v něm například pár poměrně zvláštních slovních spojení, svou funkci ale plní výborně. Pokud jste tedy ochotni tohle přetrpět a nevadí vám ani občasné pády, mohla by vás tato aplikace skutečně zaujmout. 

[appbox appstore id997331065]

zbierka turistickÈ zn·mky plaketa

Dnes nejčtenější

.