Zavřít reklamu

Google Mapy nejspíše využívá velká většina z nás k naplánování budoucí trasy. Všichni víme, že se dá v Google Mapách jednoduše nastavit trasa, kterou chceme jet – Google Mapy mají ale o mnoho větší potenciál. V článku 7 rychlých a jednoduchých triků k využití Google Map na maximum, který jsem si pro vás připravil, najdete ty nejjednodušší a nejrychlejší triky, o kterých jste možná nevěděli.

V Google Mapách si můžete zobrazit různé trasy

Google Mapy disponují funkcí, pomocí které si můžete nastavit druh přepravy, který chcete využít. Tato funkce samozřejmě nefunguje ve všech městech. Pokud se ale nacházíte ve větším městě, můžete si naplánovat například cestu autobusem nebo vlakem. Mimo vlak a autobus je také k dispozici zobrazit nejlepší pěší trasu a trasu pro kolo.

Vložte si Google Mapy na váš web

Pokud se rozhodnete vložit si jednu z vašich tras nebo map na web, můžete tak učinit velice jednoduše. Stačí kliknout na ikonu v levém horním rohu (tři čáry), a poté zvolit možnost Sdílet nebo vložit mapu. Pak se stačí jen v menu přepnout do kategorie Vložení mapy a nastavit si mapu podle požadavků. Pak můžete jednoduše zkopírovat tzv. embed kód a vložit jej kdekoliv na web.

Najděte svou přesnou lokaci i bez GPS

Věděli jste, že k nalezení přesné pozice, na které se nacházíte, nepotřebujete aktivovat funkci GPS na vašem zařízení? Stačí vám jen jakékoliv zařízení, které je připojeno k internetu, v případě telefonů nebo tabletů v podobě WiFi sítě a nebo mobilních dat.

Upravte si trasu podle svých požadavků

Pokud si nastavíte trasu z bodu A do bodu B, Google Mapy vám dají vybrat nejčastěji ze tří nejlepších tras. Pokud se chcete po trase nějakému místu vyhnout, stačí uchopit kurzorem modrou čáru a jednoduše ji přetáhnout tam, kam potřebujete. Jak jednoduché.

Podívejte se, jak to vypadá na cestách

Tato funkce opět funguje jen ve větších městech – pokud se podíváte na Google Mapy, můžete se taktéž podívat na to, jak moc je trasa „ucpaná“ auty. Pokud uvidíte, že je někde velký provoz, zkombinujte tuto funkci s předešlou funkcí upravení trasy podle vlastních požadavků výše a vytvořte si tak tu nejlepší a nejrychlejší trasu.

Mluvte s Google Mapami!

Místo toho, abyste při jízdě brali telefon do ruky a ohrozili tak ostatní účastníky provozu, s telefonem mluvte. Stačí na pravé straně vedle vyhledávacího pole stisknout ikonu mikrofonu. Poté stačí říct například „Praha“ nebo jakékoliv jiné místo, které chcete navštívit, a Google Mapy automaticky spustí navigaci.

Upravujte lokace, které nejsou správně vyobrazeny

Pokud si v Google Mapách všimnete nějaké nedokonalosti či si všimnete, že je vchod vašeho domu na jiné straně, než je ve skutečnosti, opravte to. Pomůžete tak nejen sobě, ale i ostatním lidem. Samozřejmě nemůžete upravit úplně všechno a přesunout váš dům na druhou polovinu zeměkoule, ale alespoň nějaké změny jsou možné.

Doufám, že jste se v tomto článku plném jednoduchých funkcí v aplikaci Google Mapy dozvěděli alespoň něco nového. Dle mého názoru je nejužitečnější funkce upravení trasy dle mých požadavků, kdy si můžu sám navolit, přes které město chci jet a nebo kde se chci zastavit. Taktéž není vůbec od věci funkce, která ukazuje hustotu provozu na vámi vytvořené trase.

google_mapsy_triky_fb

Související články

Dnes nejčtenější

.