Zavřít reklamu

Včera večer jsme se dočkali vydání první veřejné beta verze systému macOS Mojave, tedy nového operačního systému pro počítače Mac. Ten nám Apple poprvé ukázal na začátku června na své každoroční konferenci WWDC, po které vypustil do světa první vývojářskou betu, ze které jsme vám přinesli hned druhý den spoustu zajímavých postřehů. Ty největší kopance se již Applu nejspíše podařily odhalit a proto se rozhodl do světa vypustit i betu pro veřejnost, kterou si může stáhnout prakticky každý, kdo je ochoten se do beta programu zaregistrovat. Pojďme se tedy společně podívat, jak vlastně na to.

Ještě, než se pustíme do samotného instalování veřejné bety, měli bychom zazálohovat Mac. To provedeme nejlépe pomocí Time Machine, na iCloud či na jiné externí úložiště. Vyvarujeme se tím ztrátě dat, která by v krajním případě mohla nastat. Vstup do veřejného beta testování je totiž samozřejmě svým způsobem lehce rizikový, jelikož se zapojujete do testování něčeho, co spatří finální verzi zhruba za dva a půl až tři měsíce. Než se tedy do testování pustíte, měli byste si to dobře rozmyslet. Ideální je například to, když betu nainstalujete na své sekundární zařízení, u kterého pár chyb překousnete a váš hlavní pracovní nástroj zůstane na High Sierra, která je bez větších chyb. Také je potřeba zkontrolovat, jestli je macOS Mojave kompatibilní s vaším Macem. To uděláte nejsnadněji na této stránce.

  1. V internetovém prohlížeči na Macu jděte na webové stránky beta testování – beta.apple.com
  2. Zaregistrujte se, nebo se přihlaste přes modré tlačítko pod nápisy “Learn more about iOS 12”, “Learn more about macOS Mojave”, “Learn more about tvOS 12”. 
  3. Po přihlášení odsouhlaste Applu veškeré podmínky, které vám předkládá
  4. Na stránce Guide for Public Betas zvolíte macOS a v pravém horním rohu Enroll Your Device
  5. Poté již stačí jen zvolit Download macOS Mojave public beta access utility, otevřít soubor ve složce Stahování, ten rozbalit a nainstalovat.
  6. Otevře se Mac App Store, který vám nabídce nový macOS Mojave. Ten stáhnete kliknutím na Aktualizace a poté jej nainstalujete kliknutím na Aktualizovat. 

První pohled na novinky v macOS Mojave:

Pokud jste tyto kroky dodrželi, měli byste již na svém Macu vidět aktualizační okno, které se již brzy změní na tapetu pouště za macOS Mojave. Poté vám již nic nebrání v kochání se novinkami či testováním nových funkcí. Beta se nám osobně zdá poměrně bezproblémová a až na pár nedodělků se s ní dá běžná kancelářská práce bez problému vykonávat. Jak už jsem však psal výše, pokud potřebujete od Macu dokonalost bez veškerých chyb, do bety bych být vámi nešel. Jedná se totiž samozřejmě o testovací verzi. Návrat z ní je navíc o poznání složitější, než například z iOS 12, takže důrazně doporučuji vstup do beta testování důrazně zvážit. 

macos mojave beta

Související články

Dnes nejčtenější

.