Zavřít reklamu

Hackeři neustále hledají způsoby, jak zaútočit na chytrá zařízení a získat citlivé údaje uživatelů. Používají mnohdy netradiční metody a nástroje. Jedním z pomocníků, jak se dostat do iOS zařízení může být například WiSpear. Jedná se o speciální nástroj, který může hacker použít k instalaci škodlivého softwaru na iOS zařízení nacházející se ve vzdálenosti maximálně půl kilometru.

Přístroj zvaný WiSpear údajně donutí iPhone připojit se k jeho přístupovému bodu Wi-Fi. Potom používá útoky typu man-in-the-middle, aby sledoval data, která jsou přenášena do a ze zařízení se systémem iOS. Společnost, která stojí za tímto mobilním nástrojem, tvrdí, že hacker je schopen nainstalovat do iPhonu dokonce i malware.

WiSpear dokáže najednou napadnout více zařízení. Společnost uvedla, že hacker dokáže prostřednictvím jejího nástroje napadnout současně iPhone a Mac. Stejně tak WiSpear funguje i na Android zařízení.

WiSpear hackne pouze telefon či notebook, který je připojen k Wi-Fi. Jestliže na přístroji není zapnuto Wi-Fi, WiSpear se k němu nedostane. Podívejte se na krátké video z veletrhu ISS World, které ukazuje, jak WiSpear vypadá:

WiSpear vyvinul Tal Dilian, bývalý šéf izraelských ozbrojených sil. Dodávka s nástrojem vyjde na 3,5 až 5 milionů dolarů. I když má určitá omezení, tak má toto hackovací zařízení mnohem větší dosah než tolik diskutovaný GrayKey, který se musí k iPhonu připojit přes Lightning.

wispear 06

Související články

Dnes nejčtenější

.