Zavřít reklamu

V systému iOS si můžete nastavit, že se smažou veškerá data ze zařízení po deseti neúspěšných pokusech o zadání kódu. Včera jsme vás však informovali o tom, že bezpečnostní expert přišel na to, jak se dá mazání dat bez problémů obejít tím, že zašle veškerá hesla najednou přes externí klávesnici. Matthew Hickey se domníval, že metoda funguje přinejmenším do verze iOS 11.3, ale jak se ukázalo, mýlil se.

Pokud by iPhone skutečně obsahoval takovou bezpečnostní chybu, mohli by hackeři používat k odblokování jablečných telefonů poměrně jednoduchou metodu, a tím pádem by už nepotřebovali sofistikované nástroje, jako je například GrayKey.

Ukázalo se však, že se bezpečnostní pracovník zmýlil. Dokonce i samotný Apple zpochybnil autentičnost zranitelnosti. „Nedávná informace o tom, že se dá heslo na iPhonu obejít, je mylná a byla výsledkem nesprávného testování,“ uvedl Apple ve svém prohlášení.

Bezpečnostní výzkumný pracovník a spoluzakladatel společnosti Hacker House, která se zabývá počítačovou bezpečností, potom provedl pokus ještě dvakrát a potvrdil, že se opravdu zmýlil a že metoda nefunguje tak, jak si původně myslel.

Takto vypadá GrayKey: 

Sice metoda bezpečnostního experta zřejmě nefunguje, nicméně i tak existují jiné způsoby, jak bezpečnostní složky obchází hesla na iPhonech. Apple se však snaží zabránit tomu, aby se hackeři dostali násilně do šifrovaných iPhonů, a proto zavádí nový režim USB Restricted Mode, jenž přepne po hodině nepoužívání zařízení port Lightning do režimu nabíjení.

iPhone-passcode-heslo what FB

Dnes nejčtenější

.