Další úspěch Elona Muska. Zdar Falconu Heavy mu přihrál zakázku od amerického letectva

Od chvíle, kdy společnost SpaceX poslala na oběžnou dráhu Teslu Roadster svou raketou Falcon Heavy, je o společnosti mnohem více slyšet. SpaceX nyní uzavřela smlouvu s americkým ministerstvem obrany, na základě které rakety Falcon Heavy vynesou do vesmíru satelit amerického letectva.

Divize amerických ozbrojených sil uzavřela tento týden smlouvu o dodávce satelitu AFSPC-52 na oběžnou dráhu. Celá operace vyjde na 130 milionů dolarů. Podle vyjádření amerického ministerstva obrany jsou ve smlouvě obsaženy veškeré přípravné práce, start a poklidné usazení satelitu na oběžnou dráhu Země. SpaceX tak z veřejné zakázky vytlačila společnost United Launch Alliance, která do nynějška dodávala americkému letectvu pro podobné mise rakety Delta 4. Americká vláda ušetří, neboť start Delta 4 vyšel na 350 milionů dolarů.

„Společnost je hrdá, že se na tomto projektu může podílet. Jménem všech našich zaměstnanců chci poděkovat leteckým silám Spojených států za důvěru v raketu Falcon Heavy a v naši společnost. Nadále chceme nabízet našim daňovým poplatníkům nákladově nejefektivnější a nejspolehlivější služby pro bezpečnostní mise.“ řekl prezident SpaceX Gwynne Shotwell.

K celému kontraktu se vyjádřil i americký generál Arnold Bunch Jr: „Měli bychom se podívat na to, co se nám zde povedlo. V době vyšších a vyšších cen armádní techniky se nám podařilo ušetřit značné množství finančních prostředků.“

Mise má bude připravovat v Kennedyho vesmírném centru na Floridě a McGregoru v Texasu, práce by měly být dokončeny nejpozději v září 2020. Už v říjnu se ale zřejmě zahájí přípravné mise.

| | Zdroj
7
Leitz

Diskuze

  a co teraz…uz tu mame clanky o uchylnom LGBT, o buzerantovy Cookovy a  skrachovanej Tesle, co ma dielenske spracovanie a kvalitu Dacie s cias Cauceska…teraz este o USA skrachovanej raketovej technike co vraj bola na mesiaci…a teraz sa mame tesit na sukromnu raketovu techniku krajiny co sa tvari ako krajina co predbehla Sovietsky zvaz vo vesmirnej technike….hahahahaha…

  Reagovat

  Klasický slovenský chrobák Truhlík, který ví všechno nejlíp. Teda chalane, jestli ty zblitky cos tady vypotil opravdu vyjadřují způsob tvého uvažování, tak to je krásný příklad toho jak se na Slovensku vymývají mozky.

  Reagovat

  Ale hlavně tu máme tvůj komentář experta pocházejícího ze země, která dokázala využít borovici i k jiným účelům, než k výrobě precizních žebříků.

  Reagovat

  Prosím autora článku ať opraví prezident není prezident spacex ale je to žena. Gwynne Shotwellova. Nemám rád ova u zahraničních jmen ale tady pro vysvětlenou. Jinak zajímavý článek. Díky

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz