Zavřít reklamu

Apple už na WWDC uvedl, že veřejné beta verze jeho operačních systémů, budou uživatelům k dispozici v průběhu června. A protože nám kalendář hlásí, že dneškem začal poslední červnový týden, je prakticky jasné, že se uvolnění veřejné bety dočkáme už tento týden. Pokud se už nemůžete dočkat veřejného testování iOS 12, macOS Mojave,watchOS 5 a tvOS12, ještě jednou si to pořádně rozmyslete. V následujících řádcích vám povíme věci, které byste měli s příchodem na beta verzi operačního systému počítat.

Je důležité si uvědomit, že první veřejné bety budou pravděpodobně stejné verze softwaru, jako vývojářská beta 2. Ta se sama o sobě oproti první betě dost zlepšila, přesto má ještě k úplné dokonalosti daleko. Pořád totiž obsahuje pár nepříjemných chyb, které by vás mohly nepříjemně omezovat. I když se Apple snažil, seč mohl, některé věci prostě doladit nestihl. Hlavní problém však bude při používání aplikací třetích stran, které můžou občas dost pozlobit. Ostatně, to bude trvat až do oficiálního vypuštění „bezchybné“ verze na podzim.

První pohled na novinky v iOS 12:

Záloha je základ

Pokud se ani přes tyto informace pustíte do aktualizace, přeji vám hodně štěstí. Ještě před samotným přechodem na iOS 12 si své zařízení zálohujte. Nejlepší bude záloha přes iTunes. Stačí iTunes otevřít na Macu nebo PC s Windows, připojit zařízení přes USB kabel, kliknout v iTunes vlevo nahoře na ikonu svého zařízení a poté na Zálohovat. Provést zálohu ale můžete i přes iCloud, a to přímo na svém zařízení v Nastavení –> iCloud –> Záloha a zde kliknout dole na Zálohovat. Mějte však na paměti, že zálohu iOS 12 z iTunes nebude možné na iOS 11 obnovit, protože starší verze systému nepodporuje zálohy z novější verze. I tak se ale záloha v případě problému rozhodně hodí.

Máte zazálohováno? Pak už vám nic k přechodu na veřejnou betu iOS 12 nepřekáží. Tedy vlastně ano. Ještě se musíte zaregistrovat do veřejného beta testování a vše podle pokynů Applu nastavit. Jelikož však bety ještě venku nejsou, je zbytečné vás zatěžovat různými návody už nyní. Návod na to, jak se do testování zapojit, tedy na našem webu naleznete ihned poté, co bety vyjdou.

iOS 12 public berta

Související články

Dnes nejčtenější

.