Zavřít reklamu

Apple údajně pracuje na vlastním headsetu pro rozšířenou realitu, ovšem v posledních několika měsících se příliš informací o připravovaném produktu neobjevilo, což však neznamená, že by se cupertinská společnost projektu vzdala.

Apple na vývoji AR technologie potichu pokračuje. Představil totiž na vývojářské konferenci WWDC 2018 platformu ARKit 2, která nám napovídá, že Apple skutečně připravuje vlastní zařízení pro rozšířenou realitu. Kalifornský gigant skutečně urychlil schopnosti svých stávajících AR systémů.

Pokud potřebujete důkaz, že na rozšířené realitě opravdu výrazně zapracoval, stačí se podívat na tweety od designéra Harleyho Turana, které najdete na konci tohoto článku. Na všech je totiž parádně vidět, že nový ARKit 2 umožňuje přesně ty věci, které od brýlí očekáváme.

Po internetu kolují už poměrně dlouho spekulace, že Apple vytváří vlastní zařízení pro rozšířenou realitu. Vedle spekulací však ještě existují důkazy, že jablečná společnost skutečně takové zařízení vyvíjí. Jedním z důkazů je, že Apple oslovil jednoho ze svých dodavatelů, aby mu pomohl vytvořit headset. S dalším dodavatelem zase uzavřel smlouvu na výrobu komponent souvisejících s rozšířenou realitou. Dokonce se vedení Applu údajně setkalo s jedním dodavatelem AR komponent na CES 2018.

Headset s logem nakousnutého jablka by měl podle agentury Bloomberg běžet na vlastním operačním systému zvaném rOS.

Koncept Apple Glass od iDropNews:

Podle všeho zařízení nebude potřebovat připojený iPhone pro přístup na internet jinými slovy, headset by mohl fungovat brzy jako náhrada za smartphone. Pokud se podíváte na dnešní headsety, jsou to velké náhlavní soupravy, ovšem Apple zřejmě chce, aby zrovna jeho zařízení vypadalo jako skutečné brýle. Dále CNET v dubnu zveřejnil zprávu, že headset od Applu bude podporovat jak rozšířenou, tak i virtuální realitu.

Pokud jde o to, kdy by měl Apple headset představit, budeme si muset ještě chvíli počkat. Bloomberg se sice domnívá, že technologie by mohla být připravena do roku 2019, nicméně většina analytiků se shoduje na tom, že se jablečné brýle neobjeví dříve než v roce 2020.

apple-glass-fb

Dnes nejčtenější

.