Co vše může napáchat jailbreak v iPhonu či iPadu

Jak jsme vás již informovali, před několika měsíci se podařilo vytvořit funkční jailbreak pro iOS 11. Nešlo o první pokus o vytvoření speciální verze operačního systému, díky které jej můžete upravovat a nahrávat zdarma i jinak placené aplikace. Předešlé verze však nedokázaly zprovoznit obchod Cydia, skrze který si právě většinu úprav či aplikací do zařízení nahráváte. Proto až jailbreak Electra 1.0.1 byl tím, který mnoho uživatelů využilo.

Je pochopitelné, že Apple tuto praktiku nepodporuje, protože mu samozřejmě ubírá zisky z prodejů v AppStoru, ale také podkopává to, o co se společnost po celou dobu snaží – mít vlastní uzavřený systém, který bude díky tomu bezpečný.

Nyní tato kalifornská společnost zveřejnila prohlášení, ve kterém mimo jiné varuje, že jakékoliv neautorizované úpravy operačního systému mohou způsobit mnoho problémů. Mezi nimi nechybí například narušení bezpečnosti systému, nestabilita, kratší životnost baterie, horší kvalita datového připojení, přerušování služeb (iCloud, iMessage, FaceTime, Apple Pay a další) a znemožnění nadále zařízení aktualizovat na novější systém.

Celý dokument končí tímto prohlášením: „Společnost Apple důrazně nedoporučuje instalaci jakéhokoli softwaru, který upravuje iOS. Důležité je také poznamenat, že neoprávněná změna systému iOS je porušením licenční smlouvy koncového uživatele softwaru iOS. Kvůli tomu společnost Apple může odmítnout servis iPhonu, iPadu nebo iPodu touch, na kterém je tento neoprávněný systém nainstalován.“

Myslíte si, že má pro některé uživatele ještě smysl o jailbreaku přemýšlet a instalovat jej do svých zařízení? Pokud třeba patříte mezi ně, kvůli jaké jeho funkci jej využíváte?

| | Zdroj
6
Leitz

Diskuze

  JB hodne lidi instalovalo ne kvuli aplikacim zdarma, ale kvuli ruznym upravam systemu, at uz vzhledu nebo funkcionalit, ktere pak apple pridal do klasickeho systemu.. takze za me ano, ma JB porad smysl, i kdyz nejsem uzivatelem ktery by jej pouzival.

  Reagovat

  Nerozumím těm co odsuzují JB anebo rovnou straší že se něco podělá a že příjdete o záruku! Na to nemá Apple nárok rušit záruku. Mimochodem to platí taktéž u root Androida. Ústavní soud už vydal rozhodnutí (precedens) a ten hovoří jasně ve prospěch koncového uživatele. Já mám plno placených app a apple JB jak jen to je možné a vždy kvůli úpravám systému a změně root hesla, protože když útočnik zná root heslo ios (alpine) tak lze mnoha způsoby atakovat takovéto zařízení. Znám mnoho chytrolínů co umí obejit zabezpečení IOS ale netroubí to do světa. I já jsem svého času lámal IOS 10.3.3 (64bit) ovsem výsledkem byla nestabilita systému a nakonec jsem to musel vzdát.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz