Zavřít reklamu

Facebook připravuje kontroverzní změnu aplikace Messenger. Velmi brzy totiž začne testovat automaticky přehrávané video reklamy v této populární aplikaci. To bude probíhat nejprve na malé skupině uživatelů, ale jejich počet se bude postupně zvyšovat a samozřejmě se časem „dočkáme“ všichni.

Klasické reklamy už v Messengeru přítomné jsou, ale tyto budou mít určitě vyšší hodnotu, takže se zcela jistě i zvýší příjmy Facebooku. Aplikaci totiž pravidelně využívá více než miliarda uživatelů z celého světa. Stefanos Loukakos, vedoucí  reklamní divize, uvedl, že je jejich prioritou vždy spokojenost uživatelů. Budou tak sledovat jejich reakce a podle toho reklamy nasazovat, případně upravovat.

“Hlavní prioritou je pro nás spokojenost uživatelů” uvedl Loukakos a dodal: “Proto zatím nevíme, zda tato novinka bude fungovat. Nicméně při nasazení klasických reklam jsme dosud nezaznamenali žádné změny v tom, jak uživatelé aplikaci používají nebo kolik zpráv pošlou. Video by to mohlo změnit, ale nemyslíme si, že se to stane.“

Reklamy bohužel nebudete moci zcela vypnout, jen bude možné skrýt určitý druh či danou reklamu nahlásit. Reakce uživatelů budou určitě záviset na tom, kolik reklam se bude zobrazovat. Pokud jejich počet nebude vysoký, myslíme si, že to počet uživatelů aplikace nijak výrazně nesníží.

facebook reklama messenger

 

Dnes nejčtenější

.