Zavřít reklamu

Jednou z nejlepších věcí na iOS je, že když Apple vydá aktualizaci softwaru, tak ji mají k dispozici v podstatě okamžitě všichni uživatelé iPhonů, iPadů a iPodů touch. S každou aktualizací přichází různá vylepšení, například nové funkce, opravy bezpečnostních chyb, zvýšení celkové rychlosti, zlepšení stability a podobně. Automatická aktualizace softwaru chrání jablečná zařízení se systémem iOS před nejnovějšími hrozbami.

Ovšem v očích jednoho lékaře v Indianě je automatická aktualizace systému nešťastný trik ze strany Applu, jehož cílem je přinutit uživatele (jako je on sám) k tomu, aby upgradovali systém, i když nechtějí.

Co se stalo?

Doktor Daniel Dwyer, jenž má od roku 1976 malou ordinaci ve městě Rockville v americkém státě Indiana, byl poněkud zneklidněn skutečností, že ho Apple stále obtěžoval s tím, že si má aktualizovat svůj iPhone na nejnovější verzi iOS. Doktor se nakonec rozhodl podat na cupertinskou společnost žalobu, protože několikrát řešil situaci se zákaznickým servisem, ale bez úspěchu.

„Stále mě obtěžovali a snažili se mě přimět k aktualizaci,“ řekl Dwyer. „Nikdy jsem to neudělal, a pak bum a oni se rozhodli aktualizovat mi systém a udělali to podmanivě.“

Dwyer vysvětlil, že používá iPhone 7 v podstatě ke všemu, co souvisí s jeho lékařskou praxí, ať už ke komunikaci s pacienty, kolegy, lékárníky či k vytvoření rychlé poznámky. Vzhledem k tomu, že má během dne opravdu málo volného času, tak nemá takovou trpělivost neustále odmítat aktualizace. Apple ho totiž neustále vyzýval, aby si aktualizoval iPhone na nejnovější verzi iOS, z čehož byl Dwyer opravdu frustrovaný.

„Dlouho jsem odmítal aktualizovat systém, protože když jsem to udělal naposled, bylo to horší než před aktualizací,“ vysvětlil Dwyer.

První pohled na novinky v iOS 12:

Poslední kapka

Dwyer tvrdí, že před několika měsíci přetekl jeho pohár trpělivosti, když se snažil dovolat do lékárny, aby získal nějaké informace pro svého pacienta, nicméně iPhone hovor vypnul a místo toho se začal aktualizovat. „Vůbec mi nenabídli možnosti ‚souhlasit‘ anebo ‚odložit na později‘. Chtěli po mě, abych souhlasil s aktualizací, jinak že nemůžu telefon používat,“ vzpomněl si Dwyer.

„Nemohl jsem telefon použít do té doby, než se nedokončila aktualizace. Byl to špatný trik, který udělali, a nebyl férový. Přerušili mé podnikání. Ještě že to nebyla život ohrožující situace, ale mohlo se tak klidně stát.“

Dwyer říká, že se několikrát pokoušel kontaktovat oddělení zákaznického servisu Applu. Stěžoval si na automatické aktualizace systému a požádal, aby mu dali zpátky do iPhonu předchozí verzi systému iOS. Nicméně bez výsledku. Pracovníci zákaznického servisu mu tvrdili, že s tím nemohou nic udělat.

Dwyer nakonec napsal dopis Applu a požádal ho o 200 dolarů za ztracenou produktivitu, čas a frustraci, ale Apple ani neodpověděl. Doktor se nakonec rozhodl kalifornského giganta zažalovat a požadoval v žalobě stejnou částku.

Byl dotázán, proč požaduje po Applu pouze 200 dolarů, když se jedná o nejhodnotnější společnost na světě. Dwyer vysvětlil, že to není o penězích. „O peníze mi nejde,“ řekl. „Jde mi o to, že tohle nemohou dělat lidem.“

iOS-11-2-5-update-3

Související články

Dnes nejčtenější

.