Zavřít reklamu

Netflix sa stáva čoraz populárnejšou formou sledovania najnovších filmov a seriálov, ktoré sú dostupné v obrovskom množstve za sympatický mesačný poplatok. Knižnica obsahujúca snímky z vlastnej, ale aj z vonkajšej produkcie bude po novom obohatená aj o hry. Netflixu sa totižto podarilo nadviazať spoluprácu so spoločnosťou Telltale, ktorá je zodpovedná za známe počiny ako The Wolf Among Us, The Walking Dead alebo rôzne komiksové série adaptované na štýl príbehového rozprávania.

Jedným zo zámerov spolupráce je snaha adaptovať originálny seriál do formy hry od Telltale. Novým titulom herného štúdia sa tak stane Stranger Things, podľa jedného z najpopulárnejších seriálov súčasnosti. Okrem tohoto oznámenia sme sa dočkali aj informácie, že na Netflixe sa objaví jedna z hier štúdia Telltale, pričom bude na streamovacej službe plne hrateľná. Bude to príbehový mód hry Minecraft, ktorého hrateľnosť má byť v službe veľmi podobná, ako v prípade hry Puss in Book: Trapped in an Epic Tale.

V prípade Minecraftu by sa nemalo jednať iba o „interaktívny film“, no vzhľadom na problematické ovládanie a neoptimalizované užívateľské rozhranie je ťažké povedať, aká bude finálna podoba hry na Netflixe. Je však dosť možné, že táto žánrová expanzia naberie s podpísanou zmluvou na obrátkach a my sa dočkáme viacerých titulov z dielne Telltale Games. Je však diskutabilné, či sa táto forma hrania medzi odoberateľmi služby uchytí, alebo či pôjde iba o výstrel do prázdna. V každom prípade, Netflix je svojím krokom presvedčený a nám ostáva čakať, či sa služba časom zmení na širokospektrálnejšie multimediálne streamovacie centrum.

Netflix

Dnes nejčtenější

.