Zavřít reklamu

Čas od času se na vašem Macu objeví notifikace, která vás upozorňuje, že má dnes někdo narozeniny. Samozřejmě se jedná o věc, která vám pravděpodobně nechodí každý den. Ale v případě, kdy se ve vašem kalendáři shodou okolností zobrazí několik lidí, kteří mají narozeniny v jednom týdnu, můžou se stát notifikace otravné. V mém případě je měsíc s největším počtem narozenin právě přelom května a června. Pokud vám chodí notifikace, které vás upozorňují na narozeniny vašich přátel, s největší pravděpodobností se informace o narozeninách do kalendáře importovaly z jednoho z účtů, ke kterém jste se na Macu přihlásili. Většinou se jedná například o informace z Google Kalendáře, z Facebooku aj. Bohužel mi už téměř co druhý den chodí na Mac upozornění o tom, že má někdo narozeniny a pomalu se to stává nepříjemným. Proto jsem se rozhodl, že se pokusím tyto notifikace vypnout. Jak tedy na to?

Jak vypnout oznamování narozenin

Na našem Macu nebo MacBooku spustíme aplikaci Kalendář. Poté v horní liště klikneme na tučnou záložku Kalendář a z rozevíracího menu vybereme možnost Předvolby… Ujistíme se, že se v předvolbách nacházíme v kategorii Obecné. Poté už jen stačí, abyste v dolní části okna odškrtnuli možnost Zobrazit narozeninový kalendář.

V nastavení vypnutí narozeninového kalendáře lze také vypnout oznamování o státních svátcích. Dle mého názoru, i když může znít krutě, je vypnutí oznamování o narozeninách skvělou funkcí. Pokud má narozeniny někdo, na kom mi záleží, většinou si datum pamatuji. Navíc, v dnešní době většina z nás používá Facebook, kde oznámení o narozeninách chodí taktéž.

kalendar_facebook

Související články

Dnes nejčtenější

.