Zavřít reklamu

Minulý mesiac sme vás informovali o odvážnom kroku štúdia Epic Games, v ktorom sa chce presadiť na poli elektronických športov so svojim populárnym titulom Fortnite. V tejto iniciatíve poskytol neuveriteľných 100 miliónov dolárov, ktoré budú rozdelené medzi výhercov rôznych podujatí a turnajov. Posledné informácie však hovoria, že Epic chystá globálnu akciu, na ktorej sa budú môcť podieľať všetci hráči spomínaného fenoménu. Fortnite sa dočká vlastného svetového pohára!

Ošiaľ spojený s hrou Fortnite stále neutichá, o čom svedčí aj príchod tohoto titulu na obrazovky Nintenda Switch. To znamená, že hra disponuje celou škálou dostupných platforiem, na ktorej ju môžete nájsť. Na margo chystanej akcie sa Epic vyjadril nasledovne: „Chystáme sa podporovať komunitne organizované súťaže, online akcie a veľké organizované turnaje po celom svete, na ktorých sa môže zúčastniť každý hráč a ktokoľvek môže vyhrať. Kvalifikácie na majstrovstvá sveta vo Fortnite sa začínajú na jeseň roku 2018 a vyvrcholia prvým svetovým pohárom Fortnite v roku 2019. Či už sa chystáte figurovať v súťaži, alebo si akciu vychutnáte v pohodlí domova, ceníme si našich fanúšikov a dúfame, že kompetícia bude predstavovať zábavu pre každého.“

Na čo sa teda môžeme tešiť?  100 miliónov dolárov bude rozdelených medzi mnohé udalosti na viacerých úrovniach súťaže po celom svete. Hra Fortnite World Cup sa zameria na Solos a Duos, no priestor dostanú aj iné herné módy. „Toto je pre vás, pre hráčov. Kvalifikácia do majstrovstiev sveta vo Fortnite bude založená na zásluhách. Epic nebude presadzovať profesionálne tímy alebo franchisingy a to isté platí pre treťo-stranové ligy,“ uvádza Epic Games vo svojom prehlásení.

Ak sa vám ešte stále zdá suma 100 miliónov ako neuveriteľné číslo, pre Epic to predstavuje iba kvapku v mori. Iba za prvý mesiac figurovania v App Store hra zarobila vyše 25 miliónov, nehovoriac o nasledujúcom období. Už čoskoro by sme mali poznať špecifické informácie a podrobnosti o chystaných kompetíciách a aj o samotných majstrovstách. Uvidíme, na akých platformách sa jednotlivé boje odohrajú, no s určitosťou je možné povedať, že iOS sa na zozname jednoznačne objaví.

Fortnite

Dnes nejčtenější

.