Zavřít reklamu

Není tomu tak dávno, co jsme vás informovali o velmi zajímavé patentové přihlášce, ve které se Apple zabýval vodotěsností Lightningu, díky čemuž by se mohly stát jeho produkty ještě více odolné proti vodě. A jak se zdá, koketování s myšlenkou zcela lépe voděodolných iPhonů inženýry v Applu zatím nepustilo. Na světlo světa se totiž dostaly další patenty, které jejich snahy opět o něco více poodhalují.

Z nových patentů Applu je jasně patrné, že největší problém může dělat voda především při nabíjení či obecně používání kabelu k připojení k telefonu. Tuto slabinu by ale mohlo vymýtit některé z nových typů těsnění, kterými by mohl být konektor vybaven. Typů těsnění, které by k utěsnění šly použít, je podle všeho celá řada a krom klasické pryžové hmoty kolem konektoru bychom se mohli dočkat například i miniaturního vakuového generátoru, který by po utěsnění přidal další ochranu, jelikož by vytlačit všechny přebytečný vzduch. Díky tomu by tak měl Apple skutečně 100% jistotu, že do zařízení nemá šanci proniknout ani kapka vody. Bezpečnost by tak mohla být skutečně na vysoké úrovni.

Takto vypadají patentové nákresy: 

Celkově bude velmi zajímavé sledovat snahy Applu v tomto směru. Už nyní jsou však jeho iPhony voděodolné opravdu velmi dobře. Přestože jsou kryty “jen” krytím IP 67 a měly by tedy vydržet bez problému zhruba 30 minut v jednom metru vody, mnoho případů nám již ukázalo, že zvládají daleko víc. Pravdou však je, že ani jeden z těchto případů se nesnažil iPhone ve vodě nabíjet či nějak jinak využívat Lightning konektor. Jelikož se ale zatím jedná samozřejmě o pouhý patent, na finální produkt si budeme muset ještě nějaký pátek dočkat. V úvahu navíc připadá ta možnost, že Apple nakonec nic podobného nepředstaví.

iphone ve vodě

Dnes nejčtenější

.