S iPhonem v nabíječce bychom mohli jít brzy i do sprchy. Apple už na tom pracuje

Není tomu tak dávno, co jsme vás informovali o velmi zajímavé patentové přihlášce, ve které se Apple zabýval vodotěsností Lightningu, díky čemuž by se mohly stát jeho produkty ještě více odolné proti vodě. A jak se zdá, koketování s myšlenkou zcela lépe voděodolných iPhonů inženýry v Applu zatím nepustilo. Na světlo světa se totiž dostaly další patenty, které jejich snahy opět o něco více poodhalují.

Z nových patentů Applu je jasně patrné, že největší problém může dělat voda především při nabíjení či obecně používání kabelu k připojení k telefonu. Tuto slabinu by ale mohlo vymýtit některé z nových typů těsnění, kterými by mohl být konektor vybaven. Typů těsnění, které by k utěsnění šly použít, je podle všeho celá řada a krom klasické pryžové hmoty kolem konektoru bychom se mohli dočkat například i miniaturního vakuového generátoru, který by po utěsnění přidal další ochranu, jelikož by vytlačit všechny přebytečný vzduch. Díky tomu by tak měl Apple skutečně 100% jistotu, že do zařízení nemá šanci proniknout ani kapka vody. Bezpečnost by tak mohla být skutečně na vysoké úrovni.

Takto vypadají patentové nákresy: 

Celkově bude velmi zajímavé sledovat snahy Applu v tomto směru. Už nyní jsou však jeho iPhony voděodolné opravdu velmi dobře. Přestože jsou kryty “jen” krytím IP 67 a měly by tedy vydržet bez problému zhruba 30 minut v jednom metru vody, mnoho případů nám již ukázalo, že zvládají daleko víc. Pravdou však je, že ani jeden z těchto případů se nesnažil iPhone ve vodě nabíjet či nějak jinak využívat Lightning konektor. Jelikož se ale zatím jedná samozřejmě o pouhý patent, na finální produkt si budeme muset ještě nějaký pátek dočkat. V úvahu navíc připadá ta možnost, že Apple nakonec nic podobného nepředstaví.

| | Zdroj
7
Leitz

Diskuze

  S tou voděodolností samotného iPhonu to zase není až tak vážné – u Xka mi do něj při mytí pod puštěným kohoutkem vnikla voda. Navíc prý dle stránek Applu není odolný ani např. proti dešti /(stříkající vodě) …

  Reagovat

  muzu se zeptat co te vedlo k tomu oplachovat telefon pod tekouci vodou? i samotny apple na strankach varuje ze na poskozeni vodou se zaruka nevztahuje coz mluvi za vse. pokouset stesti se v tomhle pripade asi nevyplaci.

  Reagovat

  Chtěl jsem telefon očistit.
  Zde mi jde o ten rozpor, že sice půjde nabíjet telefon ve sprše, ale když nemůže přijít do styku s tekoucí vodou, tak je to vlastně úplně k ničemu:)

  preboha len to nie s iphonem v nabiječce do sprchy zmeňte si ten nadpis lebo niekto menej rozumovo zdatný si natiahne predlžovačku na 230v zapojí nabíjačku a pôjde do sprchy
  veď to písali na LSA že to čochvíľa bude možne viete niekto číta len nadpisy

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz