Zavřít reklamu

Nadpisy některých článků zkrátka navzdory vší snaze působí jako popis scény z fantastického filmu: Teenager, který na bitcoinech vydělal miliony dolarů, se rozhodl použít část svých peněz na sestavení robotického exoskeletonu ve stylu marvelovského superzáporáka – jak jinak než pro charitativní účely.

Erik Finman, který byl magazínem Time v roce 2014 označen za jednoho z nejvlivnějších teenagerů současnosti, se rozhodl investovat část svých finančních prostředků do vývoje a robotického protetického obleku, připomínající postavu jménem Doctor Octopus z marvelovského Spider-Mana. Přestože byl Doctor Octopus zápornou postavou, navržený oblek bude sloužit dobrému účelu – výrazně zjednoduší život desetiletému handicapovanému chlapci, trpícímu hypermobilitou.

„Když jsem vyrůstal, robotika mě hodně zajímala,“ uvedl Finman v jednom z rozhovorů. „Svou první soupravu jsem dostal, když mi byly tři roky, a miloval jsem ji. Po nástupu do školy jsem ale za své zaujetí robotikou sklízel výsměch, a to i od učitelů. Odešel jsem ze střední a začal pracovat na několika cool projektech, které mi vydělaly nějaké peníze. Pak jsem poznal Aristoua, jehož otec je naším rodinným přítelem. Řekl, že sní o sestavení obleku Dr. Octopuse. Je to neuvěřitelně chytrý kluk, další Albert Einstein. Chtěl jsem mu pomoci, protože mně v dětství nikdo nepomohl. Je důležité v dětech podporovat správný způsob myšlení. Rozhodl jsem se tedy využít své znalosti robotiky, sestavit tým schopných inženýrů a skutečně sestavit Aristouův vysněný oblek.“.

Zdroj obrázků: All3DP

Finman začal do kryptoměn investovat ve svých dvanácti letech a ve svých současných devatenácti je odhodlaný proměnit svět v lepší místo. Nápadů má hodně, aktuálně se chce ale zaměřit především na vzdělání:“Je to můj prvotní zájem. Každý cent investuji do práce na novém vzdělávacím projektu, ale pokud vše půjde hladce, co nejdříve se opět zaměřím na robotiku. Příště chci postavit skutečný Iron Manův oblek.“.

Finman měl vždy poměrně jasnou představu o své budoucnosti – ve svých patnácti letech se s rodiči vsadil, že z něj bude v osmnácti milionář, a to i bez absolvování vysoké školy. Sázku vyhrál a z peněz, vydělaných na bitcoinech, založil společnost Botangle, zaměřenou na vzdělávání. Finman tvrdí, že na tomto poli chystá brzké odhalení „velké věci“.

Erik Finman fb
Témata: , , , , , , , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.