Zavřít reklamu

První verze Office 2019 pro Mac je již k dispozici, zatím však pouze v preview programu. Celý balík je připraven především pro firmy i jednotlivé zákazníky, kteří nepoužívají Office 365 s předplatným a chtějí raději řešení bez cloudu.

Office 2019 přináší mnoho novinek a toto jsou ty nejdůležitější:

  • nová upravitelná lišta pro všechny aplikace
  • možnost vytváření 2D map v Excelu
  • focus mód pro Word, díky kterému se skryje uživatelské rozhraní a vás tak při psaní nebude nic vyrušovat
  • přechod Morph pro PowerPoint, který vám umožní nastavit plynulé přesunutí, zmenšení či třeba přebarvení objektu při přechodu ze snímku na snímek
  • export videa z PowerPointu ve 4K rozlišení
  • Focus Inbox pro Outlook, ten umožní upřednostnit určité složky vašeho emailu před ostatními

Většina novinek je samozřejmě už nyní přístupná v Office 365, ale pouze ve verzi ProPlus. Novinky se tedy týkají předplatitelů standardní verze 365 či offlinových Office 2016, kteří přejdou na verzi 2019.

Změn se dočkají také funkce pro IT, které mají za cíl zjednodušit především správu aplikací. Administrátoři budou moci pomocí nástroje příkazového řádku upravovat jak a kdy mohou být programy z Office 2019 aktualizovány na zařízeních všech uživatelů v dané síti.

Seznam všech změn si můžete prohlédnout pod tímto odkazem a přihlásit se do preview programu máte možnost na této stránce. Vydání finální verze je v tuto chvíli plánováno souběžně s Windows verzí na druhou polovinu tohoto roku, přesné datum zatím Microsoft neoznámil.

office 2019 uvodni

Související články

Dnes nejčtenější

.