Zavřít reklamu

Současný trh nabízí nepřeberné množství drahých krytů pro iPhone. Stačí se podívat do pestré nabídky ruské společnosti Caviar, která se zabývá výrobou speciálních zlatých edic smartphonů a sofistikovaných krytů. Jedním z posledních modelů, o kterém jsme vás informovali, je například iPhone X Tesla se solárním panelem a sekundární baterií. Pokud však patříte mezi příznivce luxusních značek, jako je Louis Vuitton, potom si připravte na obal na iPhone alespoň 140 000 korun.

Jestliže vás však obaly na iPhone od Louis Vuitton, Gucci a dalších luxusních značek nezaujaly, možná se vám zalíbí kryt na iPhone 8 Plus, který dokáže detekovat skryté zbraně a výbušná zařízení až na vzdálenost 12 metrů. Prodává se za 1 250 dolarů, což je v přepočtu 27 000 korun.

Za pouzdrem zvaným SWORD stojí společnost Royal Holdings. Bohužel, k dispozici je pouze pro model iPhone 8 Plus, případně Pixel 2 XL. Používá zvukové vlny telefonu jako druh sonaru, který zjistí, zda někdo u sebe nosí zbraň, nůž či výbušný přístroj. Obal ukrývá celkem 18 antén, které dokážou vytvořit obrazový profil založený na frekvenci rádiových vln. Stačí mít pouze aplikaci SWORD, která je ke stažení jak na iOS, tak i Android.

Aplikace dokáže zjistit, zda u sebe člověk nemá něco nebezpečného tak, že zabrouzdá do databáze zbraní a výbušných zařízení. Výrobce využívá umělou inteligenci a strojové učení ke zlepšení aplikace s databází zbraní. Před vypuštěním na trh byl obal intenzivně, přičemž nedošlo k žádným falešným poplachům a jeho úspěšnost odhalování byla velmi solidní. Obal tedy vždy správně odhalil, že má člověk u sebe nějakou zbraň.

„Vyvinuli jsme produkt, který může být proaktivní a skutečně zachránit nevinné životy. To je náš primární cíl,“ řekl CEO společnosti Royal Holdings.

Jestliže si chcete pouzdro objednat, máte momentálně smůlu, protože firma obdržela 8 000 objednávek, které momentálně zpracovává. Údajně nebudou obaly opět dostupné dřív než začátkem příštího roku.

sword

Související články

Dnes nejčtenější

.