Zavřít reklamu

Šílenství ohledně iOS 12 a ostatních nových systémů, které Apple představil oficiálně v pondělí, již pomalu utichá a nanovo se tak rozbíhá kolotoč úniků informací a různých dohadů o chystaných iPhonech pro letošní rok. Září, se kterým je jejich představení neodmyslitelně spjato, se totiž nezadržitelně blíží. Díky únikům informací, ze kterých sestavují následně nejlepší světoví leakeři své rendery, však budeme nejspíš i letos vědět většinu detailů o nových iPhonech již pár týdnů před jejich představením. Minimálně o jejich designu už je totiž prakticky jasno.

Když Apple vloni představil prémiový iPhone X, takřka okamžitě se začaly ozývat hlasy, že je to právě tento typ telefonu, kterého se bude Apple v dalších letech držet. To následně potvrdili i nejuznávanější analytici v čele s Ming-Chi Kuem a některé úniky fotografií komponentů, které bezrámečkový design potvrdily. Letošní rok se tak s téměř stoprocentní jistotou ponese v duchu trojice třech bezrámečkových iPhonů s Face ID. Z nich budou dva osazeny OLED displeji a jeden se pochlubí klasickým LCD, díky čemuž bude pro mnohé zákazníky daleko dostupnější. Vraťme se ale ještě chvíli k OLED modelům. Jedním z nich by totiž měl být velký iPhone X Plus se 6,5” displejem, po kterém mnoho zákazníků po loňském představení iPhonu X lační. A právě tento model zpracoval ve svých nejnovějších renderech leaker @OnLeaks, který se řadí mezi špičky ve svém oboru. 

Na leakerovo dílo se můžete podívat v této galerii:

Jak můžete sami vidět, “plusková” verze se od klasického iPhonu X v ničem příliš neliší. Duální fotoaparát na jeho zádech působí logicky menším dojmem a to samé se dá říci i o výřezu v horní části displeje. Ten bude s největší pravděpodobností shodný s tím, kterým nyní disponuje iPhone X, díky většímu displeji se ale samozřejmě prostor v “uších” iPhonu roztáhnou. Toho by mohl Apple využít a “pluskové” variantě navrátit například procenta baterie vedle baterky, což právě kvůli nedostatku místa u iPhonu X zmizelo. 

Krom iPhonu X Plus leaker znovu ukázal podobu levnějšího iPhonu s LCD displejem, který by měl údajně disponovat jen klasickým jednoobjektivovým fotoaparátem. Při pohledu na obrázek, kdy jsou oba iPhony vedle sebe, jsou rozdíly v prostoru vedle výřezu patrné ještě o poznání více. 

Na porovnání „pluska“ s levnějším iPhonem s LCD můžete mrknout zde:

Milovníci velkých telefonů si tedy mohou začít pomalu ale jistě mnout ruce. Informace o iPhonu X Plus totiž stále přibývají, takže je jeho příchod víceméně potvrzen. Otázkou však zůstává, jakou cenu u něj Apple nastaví. Nedávno jsme ale slyšeli zvěsti o tom, že jej bude prodávat “jen” za 999 dolarů, tedy za současnou cenu iPhonu X, což by mnoho uživatelů jistě potěšilo. 

iphone x plus onleaks fb

Související články

Dnes nejčtenější

.