Zavřít reklamu

Již poměrně dlouhou dobu se spekuluje nad tím, že Apple chystá nový MacBook, kterým by rád nahradil stařičký MacBook Air. Ten je sice mezi uživateli stále velmi oblíbený, potýká se však s jistými omezeními, které jej pomalu ale jistě odsuzují do starého železa. Mezi ty patří například jeho displej, který je sice kvalitní, s Retinou, kterou Apple u MacBooků využívá, se však rovnat samozřejmě nemůže. Zamrzet může i menší trackpad s absencí podpory Force Touch, kterou nové MacBooky disponují. Přesně tyto novinky by ale mohl Apple své novince, kterou bude nejspíš cílit na méně náročné uživatele, vnuknout.

Parádní rendery nové generace MacBooku Air, pokud se tedy dá tento stroj vůbec takto označovat, pro vás vytvořil designér Ondrej Mitko, kterému jsme se snažili nastínit, jak by mohl nový stroj od Applu zhruba vypadat. Ačkoliv je o něm sice v tuto chvíli poměrně málo informací, věříme, že minimálně Retina displej mu Apple vnukne, aby jej sjednotil se svými dalšími Macy. Stejně tak jsme přesvědčeni o tom, že z MacBooku zmizí většina portů a MegSafe 2 a nahradí je USB-C/Thunderbolt 3, skrze které jej budete i nabíjet. Jelikož bude však tento Mac v portfoliu Applu nahrazovat MacBook Air, mohl by mu Apple přeci jen alespoň jeden port pro klasické USB 3.0 nechat. MacBook Air je totiž velmi oblíben i v řadách studentů, kteří využívají k přenosu souborů často klasické flash disky. Používání speciální redukce do USB-C by ale pro ně bylo poměrně nepraktické, na což by mohl Apple brát zřetel. 

Dalšího upgradu by se mohl dočkat již zmíněný touchpad, který by se mohl po vzoru ostatních MacBooků výrazně zvětšit. Díky tomu by tak mohla být práce na něm o poznání jednodušší. Podpora Force Touch, čili rozlišování tlaku na touchpad, by pak již byla jen pěkná třešnička na dortu. 

Něco za něco

S příchodem těchto novinek bychom se však mohli teoreticky rozloučit i s ikonickým svítícím jablkem na displeji MacBooku Air. Apple mu dal totiž u svých MacBooků a MacBooků Pro sbohem již před pár lety, takže je vcelku pravděpodobné, že v zájmu sjednocení by tuto krásnou designovou vychytávku odstranil i z tohoto Macu a nahradil ji logem kovovým. To vypadá sice též velmi hezky, k jablečným počítačům však již řadu let neodmyslitelně svítící loga patří a jejich usmrcení by mohlo mnoho lidí mrzet.

Uvidíme, jestli jsme se tedy naší předpovědí trefili či nikoliv. Jak už jsem však psal výše, snažili jsme se alespoň částečně vycházet z dostupných informací a dále z věcí, které se nám jeví jakožto velmi pravděpodobné, takže věříme, že pokud Apple pojme nový MacBook Air skutečně jako nástupce své legendy, mohl by se vydat podobným směrem. A kdo ví, třeba nám svůj plán odhalí již za pár hodin na WWDC. 

macbook air 2 fb

Související články

Dnes nejčtenější

.