Zavřít reklamu

Xiaomi před několika hodinami představilo vedle vlajkové lodě Mi 8 také třetí generaci fitness náramku Xiaomi Mi Band, který odsunuje předchůdce Mi Band 2 na druhou kolej. Sportovní náramek však nepřináší nějaké výrazné změny, čínská společnost se rozhodla spíše redesignovat a vylepšit dosavadní funkce.

Xiaomi u Mi Band 3 zvětšilo displej. Stejně jako u předchůdců použilo OLED displej, který je však o nyní poznání větší. Předchozí verze měla 0,42palcový displej, zatímco novinka má 0,78palcový displej s rozlišením 128 × 80 pixelů. Skrze náramek můžete přijímat notifikace z aplikací, například vám zobrazí informace o počasí. Náramek nově umožní přijímat příchozí hovory, což Mi Band 2 nenabízel. Ten vás totiž pouze upozornil, že vám někdo volá, ale museli jste jít k telefonu, abyste hovor zvedli. Dokonce vás dokáže Mi Band 3 vzbudit.

Předchozí generace Mi Band 2 má 70mAh baterii, na čemž Xiaomi také zapracovalo a do náramku Mi Band 3 vložilo 110mAh baterii, a tak má vydržet na jedno nabití až 20 dní, což je srovnatelné s jeho starší verzí Mi Band 2. Výrobce uvádí, že je zařízení voděodolné, a to do hloubky až 50 metrů.

Stejně jako Mi Band 2, tak i jeho nástupce disponuje senzorem srdečního tepu a funkcí jako počítání kroků, měření fyzické aktivity a monitorování spánku. Synchronizuje se s aplikací Mi Fit, přičemž data je možné exportovat i do dalších aplikací, například do aplikace Zdraví na iPhonu.

Xiaomi spouští prodej náramku na čínském trhu, kde bude dostupný v červené, černé a modré variantě. Cena byla stanovena na 196 yuanů, což je zhruba nějakých 580 korun. V České republice se bude prodávat okolo 1 000 korun, ale prozatím nevíme, kdy přesně na náš trh fitness náramek dorazí.

xiaomi-mi-band-3

Související články

Dnes nejčtenější

.