Zavřít reklamu

Chytrý reproduktor z dílny Applu se chystá pomalu expandovat i na další trhy. Včera jsme se totiž dozvěděli, že jej Apple hodlá začít prodávat v Kanadě, Francii a Německu a to již od 18. června. Díky včerejší aktualizaci se pak HomePod tyto jazyky již naučil. Pokud byste tedy chtěli se svým HomePodem hovořit jinak než britskou angličtinou, australskou angličtinou či americkou angličtinou, máte skvělou možnost.

O aktualizaci HomePodu se příliš starat nemusíte. Pokud si totiž zaktualizujete zařízení, se kterým je chytrý reproduktor spárovaný, aktualizace se automaticky stáhne i na něj. Pokud by ale nastal jakýkoliv problém, aktualizace jde nainstalovat i ručně přes nastavení v příslušné aplikaci. 

Jak už jsem psal výše, HomePod tedy nyní díky brzkému příchodu na další trhy podporuje tři nové jazyky – němčinu, francouzštinu a kanadskou angličtinu. Apple navíc slibuje, že již plánuje přidání i kanadské francouzštiny, která je v této zemi též hojně využívána, do další aktualizace, která by mohla přijít poměrně brzy. 

V tuto chvíli není zcela jasné, do jakých zemí dorazí HomePod následně. Před nedávnem se však objevily informace o Japonsku, takže je možné, že dorazí právě tam. Co se pak týče České republiky, v ní jej Apple nejspíš hned tak prodávat nebude. Dá se totiž očekávat, že jej přinese nejprve na trhy, jejichž jazyk již Siri ovládá, a až později i do ostatních zemí. Pokud byste si tedy chtěli HomePod zakoupit u nás, budete muset přes některého z prodejců třetích stran. V nabídce jej však již má například i Alza, takže s jeho dostupností žádný obří problém nebude. Samozřejmě se ale musíte připravit na to, že budou jeho funkce omezenější než v zahraničí a zároveň si s vámi nepopovídá jinak než anglicky, francouzsky či německy. 

homepod fb

Dnes nejčtenější

.