Zavřít reklamu

U novějších „pluskových“ iPhonů a iPhonu X se v aplikaci Fotoaparát můžeme setkat s módem Protrét. Tento mód nám pomáhá v tom, abychom mohli osobě, která stojí před objektivem, udělat skvělou portrétovou fotografii. Účelem portrétové fotografie je, abyste vy, jakožto osoba, na výsledné fotografii vynikli. To znamená, že se rozostří pozadí a naopak se zostří váš obličej, který je ve výsledné fotografii dominantou. Pokud ale vlastníte starší iPhone či iPhone s klasickým fotoaparátem, měli jste do této doby smůlu. Instagram ale naštěstí v nové aktualizaci přidal do jeho vestavěného fotoaparátu novou funkci s názvem Portrét, který umožňuje portrétové fotografie fotit i u starších iPhonů. Jak tedy vyfotit portrétovou fotku například iPhonem 6s?

Focení portrétů staršími iPhony

Abychom mohli vyfotit portrét s pomocí staršího iPhonu, je nutné mít nainstalovaný Instagram a samozřejmě vytvořený účet. To vám zde ale popisovat nebudu, jelikož v dnešní době už má Instagram skoro každý. Přesuňme se tedy k focení portrétu. Otevřeme Instagram a v levém horním rohu klikneme na ikonu fotoaparátu. Poté se v dolním menu přesuneme do režimu s názvem Portrét. Nyní už stačí pouze následovat instrukce, které vám Instagram dá. Pokud jste tak ještě neučinili, tak vás nejprve vyzve, abyste našli tvář. Pokud je vše v pořádku, Instagram ji automaticky rozezná a vy můžete fotit. V opačném případě vás vyzve k tomu, abyste šli blíže. Po vyfocení fotografie si ji pomocí tlačítkalevém dolním rohu můžete uložit do vašeho zařízení.

Osobně vlastním iPhone 6s a musím říct, že si Instagram s touto funkcí opravdu vyhrál. Není samozřejmě úplně dokonalá, to se vám neodvážím tvrdit. Myslím si ale, že pokud vlastníte starší zařízení, které defaultně portrétové focení nepodporuje, je tato náhražka velice užitečná. Otázkou zůstává jen to, zda-li by portrétový režim Apple nedokázal implementovat i ke starším zařízením. Dle mého názoru by to určitě šlo, ale Apple chce prostě a jednoduše své zákazníky donutit, aby kvůli novým funkcím přešli na jeho nová zařízení. Proti tomu ale samozřejmě nemůžu říct křivého slova, jelikož takto funguje byznys. Na úplný závěr dodám, že možnost Portrétu se zobrazuje pouze uživatelům s iPhony 6s, 6s Plus, 7, 8 a SE. iPhone X, 7 Plus a 8 Plus jím samozřejmě disponují také, ale u nich to nejspíš vzhledem k duálnímu fotoaparátu překvapení není.

portret_ig_fb

Dnes nejčtenější

.