Zavřít reklamu

Znáte to, když si koupíte mobil, většinou jsou k němu přibalena sluchátka, pecky do uší. Mnohdy však jejich kvalita pokulhává za kvalitou telefonu (čest výjimkám). Proto sáhnete po svých starých, nebo se poohlédnete po nových. A proč být propojen s mobilem kabelem, když to jde bezdrátově?

Na trhu je nepřeberné množství pecek do uší v ceně do tisícovky. Mezi nimi najdete i bezdrátové SportLife MG8 od české značky Evolveo. Sluchátka se aktuálně prodávají za necelých osm stovek. Co za ty peníze dostanete?

Produkt je dobře a atraktivně zabalen v pevné krabičce s průhledným krytem. Samotná sluchátka po vybalení působí dobrým, seriozním dojmem, žádné levné plasty, naopak kovové stříbrné prvky a matný povrch. Sluchátka rychle nabijete přes USB.

Ovládací modul v sobě ukrývá i baterii. Pro úvodní spárování sluchátek s vybraným zařízením doporučujeme přečíst přiložený návod. Po prvním spárování se propojení uloží a další používání a spárování je rychlé a pohodlné, na jedno stisknutí vybraného tlačítka. Evolveo SportLife MG8 jsou opatřená magnetem pro pohodlné nošení na krku. Gumové nástavce (v balení najdete další dvě velikosti) zajištují pevné uchycení uvnitř uší.

A jak hrají? Zvuk odpovídá designu. Je plný, hudba se neslévá, je plná detailů a basy jsou vyvážené. Výrobce se chlubí neodymovými reproduktory s X-Boost Bass zvukem, ale basy naštěstí „duní“ tak akorát. Zvuk sluchátek je lepší, čím hlasitěji hrají.

Pokud bychom měli sluchátkům něco vytknout, pak by to bylo umístění ovládacího modulu s akumulátorem blízko k pravému sluchátku. Modul je těžký a při rychlém a pravidelném pohybu, například při běhání, má tendenci se převažovat a sluchátko pak nedrží, jak by mělo. Naštěstí je to vyřešeni klipsnou, kterou je možné tuto část sluchátek přichytit například k oděvu. Krátké shrnutí na závěr:  Kvalitní zpracování, hezký design, detailní zvuk, který se lepší při hlasitějším poslechu.

Evolveo SportLife MG8 sluchatka FB

Dnes nejčtenější

.