Zavřít reklamu

Podnikatel Luo Yonghao si před osmi lety založil v Číně společnost zabývající se výrobou smartphonů, která je však neustále ve ztrátě. Dokonce její tržní podíl nedosáhl ani 1 %, a tak se CEO společnosti Smartisan snaží zviditelnit trochu jinak. Začal mluvit o Applu, na což média slyší, a tak se jeho firma dostane více do povědomí veřejnosti.

Luo má na sociálních sítích miliony sledujících. Dokonce lidé platí za to, aby ho slyšeli mluvit. I přesto je jeho společnost vyrábějící smartphony ve ztrátě, a to už od roku 2012, kdy byla založená. Smartisan v loňském roce získal mizivý 0,6% podíl na čínském trhu se smartphony.

V minulém týdnu zaplatilo celkem 37 tisíc lidí za to, že se mohli podívat na odhalení nejnovějšího smartphonu z nabídky značky Smartisan. Každý zaplatil 150 dolarů, na čemž se Luo určitě napakoval. Společnost představila 1TB smartphone, přičemž Luo řekl, že design jeho nového smartphonu je tak skvělý, že se ho bude snažit Apple okopírovat. Vlajková loď Smartisan R1 disponuje 6,17palcovým displejem, procesorem Snapdragon 845 taktovaným na 2,8 GHz a 6 GB či 8 GB RAM. Vnitřní úložiště se nabízí ve velikosti 64 GB, 128 GB a 1 TB.

Apple už není tím, čím býval

I přes malý podíl na trhu se snažil Luo, bývalý učitel angličtiny, zlepšit povědomí o společnosti Smartisan tím, že mluvil o nejcennější společnosti na světě, tedy o Applu. Luo uvedl, že jeho cílem bylo vytvořit z firmy Smartisan skvělou společnost jako za éry Steva Jobse, a dodal, že jeho produkty jsou lepší než ty jablečné. Luo, který veřejně obdivoval Jobse, na představení vlajkové lodě zmínil, že výrobce iPhonů ztratil duši od doby, co Jobs zemřel. Podle jeho slov se zhoršil jak design, tak i výkon produktů s logem nakousnutého jablka.

A co si myslíte vy? Souhlasíte, že je Apple nyní horší než býval za vedení Steva Jobse, nebo si myslíte, že by se do podobné fáze dostal i se Stevem?

steve_jobs_office_2004-2

Související články

Dnes nejčtenější

.