Zavřít reklamu

Společnost HTC oficiálně oznámila, že v současné době pracuje na novém Android zařízení s technologií blockchain. Přístroj, který ponese název HTC Exodus, bude mít zabudovanou podporu decentralizovaných aplikací a kryptoměn. Smartphone bude v podstatě představovat univerzální elektronickou peněženku se speciálním bezpečnostním hardwarem.

Vedle vývoje fyzického zařízení společnost HTC vyvíjí ještě vlastní blockchain síť. Jen pro vysvětlení, jak uvádí Wikipedie, blockchain je speciální druh distribuované decentralizované databáze, která uchovává neustále se rozšiřující počet záznamů, jež jsou chráněné proti neoprávněnému zásahu, a to jak z vnější strany, tak i ze strany uzlů peer-to-peer sítě. Všechna zařízení HTC Exodus tedy vytvoří síť blockchain. Cílem je usnadnit mezi majiteli smartphonu HTC Exodus takzvaný kryptoobchod.

Phil Chen, který měl na starosti VR headset Vive, se tentokrát přesune do čela divize, jež pracuje na HTC Exodus.

Jakmile se dostane HTC Exodus na trh, bude podporovat platformy Bitcoin, Lightning Networks, Ethereum, Dfinity a další základní protokoly. Tchajwanská společnost uvedla, že v následujících několika měsících oznámí i nová partnerství v oblasti blockchainu a kryptoměn.

Zákazníci by si mohli dokonce HTC Exodus koupit za kryptoměny, nicméně výrobce neprozradil, na kolik hračička vyjde. Ještě ani nevíme, kdy by mohl telefon spatřit světlo světa.

Ovšem HTC není první firmou, která pracuje na blockchain smartphonu. V září loňského roku společnost Sirin Labs oznámila, že sestavuje mobilní telefon s technologií blockchain, který vyjde na 1 000 dolarů. Prodávat by se měl už od října letošního roku. Dokonce i Huawei zvažuje blockchain technologii pro jedno ze svých nadcházejících zařízení.  

htc-exodus-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.