V playlistech na Spotify již nenaleznete hudbu R. Kellyho. Důvod vás překvapí

Vsadím se, že jméno Robert Kelly není nikomu, kdo si alespoň jednou za čas pustí rádio, cizí. Tento americký zpěvák má totiž na kontě například hit I Believe I Can Fly, který je známá snad po celém světě. Přestože však můžete z tohoto hitu usuzovat, že je R. Kelly svatouškem, mýlili byste se. Zpěvák má za sebou totiž poměrně divokou minulost, která ho nyní dohnala. Spotify totiž stáhlo jeho skladby ze svých playlistů.

Před šesti dny přijalo Spotify nová pravidla pro své skladby, které se týkají mimo jiné nenávistného obsahu a chování samotných umělců. A právě to Kellymu zavařilo. V minulosti bylo totiž jeho jméno spojováno se sexuálním obtěžováním a násilím, kterého se měl dopustit hned na několika ženách. Kvůli těmto prohřeškům se tak Spotify rozhodlo zpěvákovy skladby ze svých playlistů stáhnout. To ve zkratce znamená, že je již nenaleznete v náladových, žánrových a ani algoritmicky generovaných playlistech, které Spotify samo vytváří. Pokud byste si však chtěli jeho skladby přesto pustit, ručně je v aplikaci naleznete.

“Necenzurujeme a nebudeme cenzurovat obsah na základě chování žádného umělce, ale chceme, aby naše editorská rozhodnutí odrážela naše hodnoty. Pokud se někdo chová špatně nebo někomu ublíží, může se to odrazit v tom, jak takového člověka prostřednictvím našich služeb podporujeme,” nechali se slyšet zástupci Spotify.

V tuto chvíli není jasné, zda je tento trest trvalý či se vedení společnosti nad Kellym smiluje a do svých playlistů jej znovu zařadí. Hudebník je každopádně prvním, koho nová pravidla streamovacího giganta semlela. 

| | Zdroj
4
Leitz

Diskuze

  Proboha, těm firmám a celkově lidem už opravdu hrabe. Oni jsou tak pře-korektní, až se mi z toho chce zvracet. Nejhorší na tom je, že dnes stačí jen samotné obvinění (nikoli právoplatný soudní rozsudek o vině dotyčného) že k něčemu před mnoha lety došlo a už se k obviněnému společnost hned staví zády – pochopitelně jen veřejně – doma si pak R.Kellyho pouští do sluchátek 🙂 Netvrdím, že je Kelly nějaký svatoušek, ale tenhle „hon na čarodejnice“, skrytý za nějaké kodexy je cesta do pekla!

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz