Zavřít reklamu

Na začátku května jsme vás informovali o tom, že by nám mohl Apple letos do krabiček spolu s iPhony přibalit i rychlonabíjecí adaptéry a Lightning kabely s koncovkou USB-C, díky čemuž bychom mohli své iPhony nabíjet daleko rychleji. Podporu rychlého nabíjení totiž vnukla jablečná společnost již svým loňským modelům, ale pro jeho využití byla potřeba dokoupit potřebné adaptéry a kabely. Ve výsledku jste si tak za rychlejší nabíjení svého jablečného miláčka ještě pěkných pár stokorun připlatili. To by ale mohlo být po letošku minulostí.

Podle dostupných informací bychom se mohli letos dočkat 18W adaptéru, jehož design odhalují rendery pod tímto odstavcem. Jedná se o evropský typ adaptéru a minimálně jeho přední strana koresponduje s klasickým hranatým designem 5W adaptérů, které nacházíme u iPhonů nyní. Zadní strana je však zakulacená a obsahuje oválný port pro již zmíněnou USB-C koncovku kabelu, na jehož druhém konci bude klasický Lightning. Díky použití USB-C by se tak Apple krom zrychlení nabíjení i přiblížil své vizi jednotného portu, jelikož tento typ portů využívá i u svých nových MacBooků a MacBooků Pro.

Rendery, které jste si právě prohlédly, by se měly opírat o informace z dodavatelského řetězce, který se již začíná na hromadnou výrobu těchto adaptérů připravovat. Jelikož navíc informace korespondují s těmi, které jsme vám právě na začátku tohoto měsíce předložili, je přibalení této novinky do krabiček čím dál více pravděpodobné. 

Co se pak týče samotné rychlosti nabíjení, tak by měla být minimálně dvakrát rychlejší než u klasického 5W adaptérů. Pokud byste si nabíjení s rychlonabíječkou vyzkoušeli na nynějších iPhonech, zjistili byste, že po hodině nabíjeni byste byli schopni iPhone X dobít z 0 % na 79 % s 18W adaptérem, zatímco při použití 5W adaptéru byste po hodině nabíjení na iPhonu X našli “pouhých” 39 %. Úspora času je tak rozhodně velmi solidní.

Takto budou vypadat letošní iPhony:

Snad se tedy skutečně tohoto pěkného bonusu v krabičce letošních iPhonů dočkáme. Apple by to totiž v žádném případě nezruinovalo a jeho zákazníci by byli výsostně potěšeni. 

charge

Související články

Dnes nejčtenější

.