Zavřít reklamu

Ikony na domácí obrazovce se v iOS uspořádávají seshora a zleva doprava. Ve výchozím nastavení bohužel neexistuje možnost, jak si na vašem iOS zařízení uspořádat ikony podle vlastní potřeby kamkoliv na obrazovku, jako u konkurenčního Androidu. Čas od času se ale na internetu přeci jen možnost vlastního uspořádání ikon objeví. Samozřejmě se nejedná o to, že by Apple tuto funkci nějakým způsobem „povolil“, nýbrž se jedná o bug nebo chybu systému, která toto umožní. Ne vždy je to jednoduché – v nejnovějším iOS 11 se ale objevil skvělý způsob, jak toho jednoduše dosáhnout. Pojďme se tedy společně na to podívat.

Jak na vlastní uspořádání ikon v iOS 11

Postup je u tohoto návodu trošku složitější. Pokusím se vám ale vše podrobně popsat a v případě, že byste si nebyli jisti, určitě nakoukněte do galerie níže, která vám určitě pomůže.

V prvním kroku je nutné, abychom si aktivovali funkci Dosah. Toho docílíme tím, že v Nastavení přejdeme do Obecných. Zde poté otevřeme staré známé Zpřístupnění a po lehkém přejetí níže se objeví osamocená funkce Dosah pod podnadpisem Interakce, kterou zapneme. První krok máme za sebou.

Po zapnutí funkce Dosah už se přesuneme na domovskou obrazovku – přesně tam, kde si budeme chtít uspořádat ikony. Nyní pomocí dvojitého tapnutní na home button nebo pomocí slidu shora dolů na iPhonu X aktivujeme funkci Dosah. Že se funkce Dosah aktivovala poznáme tak, že ikony, které se zobrazovaly na domovské obrazovce v horní polovině, se „přesunou“ do dolní poloviny. Poté si zvolíme ikonu, místo které chceme zobrazit volné místopodržíme na ní prst. Nyní stačí vybranou ikonu chytnoutpřesunout ji na jinou ikonu. Funkce Dosah se zruší a nyní budeme schopni s druhou ikonou vytvořit složku, což provedeme. Z rozhraní složky se kliknutím mimo ni vrátíme zpět na domovskou obrazovku. Nyní si můžeme všimnou prázdneho místa – to ale ještě není všechno. Nyní se přesuneme směrem doleva nebo doprava na jinou obrazovku, a poté zase zpět. Prázdné místo se opět nahradí ikonou, na které stačí podržet prst, dokud se všechny ikony nezačnou třepat. Poté tuto ikonu přesuneme kamkoliv jinam. A je hotovo – na obrazovce se objevilo prázdné místo.

Tento krok můžete opakovat s vícero ikonami, abyste jednoduše těchto prázdných ikon získali více a mohli si tak vaši domácí obrazovku uspořádat dle vašich představ. Na závěr ještě jednou dodám, že se jedná o chybu systému, tudíž je dost možné, že ji Apple někdy v blízké budoucnosti opraví a nebude už tedy možné této možnosti využít. Veškeré průhledné ikony zmizí po restartu nebo vypnutí zařízení, takže i na tohle si dávejte pozor.

prazdne_ikony_ios11_fb

Související články

Dnes nejčtenější

.