Zavřít reklamu

Mimo vaší přítelkyně vás neustále sleduje i váš iPhone. Prostě a jednoduše o vás v pozadí sbírá data a zapisuje si, kde, kolikrát a jak dlouho jste byli na určitém místě. Samozřejmě ale, aby to bylo co možná nejméně nápadné a abyste měli opravdu malou šanci toto „menu“ s výpisem všech míst najít, nachází se hluboko v útrobách nastavení. Dnes toto „tajemství“ ale rozlouskneme a společnými silami se podíváme, kde se výpis navštívených míst – pardon – dle Applu významných míst, nachází.

Jak zobrazit informace o vaší poloze

Jak jsem již v úvodu zmínil, toto „menu“ se nachází poněkud hluboko v útrobách nastavení. V Nastavení tedy otevřeme kolonku Soukromí. Zde rozklikneme hned první možnost, a to Polohové služby. Nyní sjedeme dolů, kde klikneme na možnost Systémové služby. Po rozkliknutí tohoto menu opět sjedeme dolů a klikneme na možnost Významná místa. iPhone po nás bude chtít autorizaci pomocí Touch ID / Face ID. Poté stačí chvilku počkat, než se načtou pod nadpisem Historie veškerá místa, která jste kdy navštívili.

To by ale ničemu až tak nevadilo, že o vás iPhone shromažďuje polohu. Pokud se ale rozhodnete podívat na detaily, zjistíte, že po rozkliknutí kteréhokoliv místa, které jste navštívili, se zobrazí mapa a další informace. Aby toho nebylo málo, zobrazí se i přesná pozice a kolik jste na určitém místě strávili času. Celkem nepříjemné zjištění, nemyslíte?

pozice_iphone_fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější