Zavřít reklamu

Smartfóny sa ako herná platforma čoraz viac dostávajú do hľadačíka rôznych vývojárov, čo prináša vyšší počet kvalitných titulov do našich herných knižníc. AAA tituly sú na druhú stranu vyrovnávané pútavými a zábavnými Indie titulmi, ktoré často zaujmú jednoduchým gameplayom. Podobným príkladom je hra Spike City od tvorcov Nitrome.

Vertikálna plošinovka na štýl Leap Day, ktorá patrí rovnako do portfólia štúdi Nitrome, vás preverí či už v rýchlosti, alebo v reflexoch. Hlavnou myšlienkou hry je prerážať jednotlivé bariéry vo forme poschodí a dosiahnuť čo najlepší výsledok bez zlyhania. Namiesto pohybovej schopnosti Auto-Run, ktorá bola použitá v spomínanom titule Leap Day, sa tvorcovia Spike City inšpirovali jednoduchou voľbou lietania do strán. Vaša postava sa tak môže pohybovať smerom do strán, ale aj hore, či dole, pričom do hry budete musieť zapojiť aj trošku logického myslenia. Na prvý pohľad sa zdá, že ide o nudný a obyčajný výstrel tvorcov naslepo, no ak dáte hre šancu, určite si vás získa.

Retro grafické spracovanie hre naozaj pomáha, v určitých chvíľach máte pocit, že v ruke držíte prenosnú klasiku ako GameBoy Advance alebo Color, takže hra pôsobí príjemným nostalgickým dojmom. V Spike City je v porovnaní s týmito ostatnými hrami jeden dôležitý rozdiel a to je prekonávanie prekážok. Cez bariérmi sa dostanete pomocou hrotu, ktorý má vaša herná postava na hlave. Potiahnutím prsta ľubovoľným smerom jednoducho búrate prekážky stojace v ceste, no je potrebné si viac krát rozmyslieť, kam vás následný ťah dostane. V hre sa nachádza veľké množstvo nástrah a nebezpečenstiev, na ktoré budete musieť reagovať extrémne rýchlo. Toto všetko budete robiť v náhodne vytvorenom nekonečnom režime alebo prostredníctvom tradičnej kampane založenej na úrovniach a bojoch s bossmi.

  • Hra Spike City od vývojárov Nitrome je dostupná zdarma v App Store

[appbox appstore id1353810055]

Spike City
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější