Recenze JBL Playlist – je libo Chromecast?

V dnešní recenzi se podíváme na klasický policový reproduktor s Bluetooth konektivitou JBL Playlist, který se snaží zaujmout jak zajímavou cenou, tak i neobvyklou výbavou. Obsahuje totiž vestavěný hardware a software pro službu Chromecast, která se může v praxi projevit jako velmi šikovná věc. Kromě toho také velice slušně hraje a vypadá. Pojďme se podívat na to, co jsem si za necelé tři týdny poslechu odnesl za postřehy.

Oficiální specifikace

Nejprve pojďme nahlédnout do oficiálních specifikací abyste měli představu, co od Playlistu očekávat. Uvnitř se nachází dvojice 57mm reproduktorů s výkonem 2 x 15W a frekvenčním rozsahem 60Hz – 20KHz. Jedná se primárně o Bluetooth reproduktor, takže zde najdeme podporu pro Bluetooth 4.2. Naopak zde nenajdeme žádnou integrovanou baterii, neboť jde o reproduktor klasické konstrukce, jež vyžaduje permanentní připojení k sítí. V tomto ohledu je výhodou absence jakéhokoliv zdroje, reproduktor je se zásuvkou propojený klasickým dvoupólovým napájecím kabelem. Kromě technologie Bluetooth reproduktor disponuje také WiFi přijímačem 2,4/5G (kompletní list podporovaných kanálů a frekvencí najdete zde). JBL Playlist je zhruba 30 cm široký, 13 cm vysoký a 15 cm hluboký. Váží 1200 gramů a je dostupný v černé a bílé barvě.

Technické zpracování

V balení se kromě návodu a dvojice napájecích kabelů nenachází nic zajímavého, proto tento segment pro tentokrát přeskočíme a podíváme se rovnou na to, jak reproduktor jako takový vypadá. Pro potřeby recenze mám k dispozici jeho modrou variantu (která na českém trhu není oficiálně k dispozici) a na první pohled vypadá velice dobře. Reproduktor je prostě hezký, jeho protáhlý tvar vypadá dobře a skvěle zapadne na nějakou poličku ve vašem obýváku/pracovně/pokoji.

Čelní část reproduktoru je pokryta textilií, jež ukrývá především dva výše zmíněné drivery. Ve spodní části čelní strany najdeme ještě indikátor WiFi, který slouží obecně jako indikační dioda pro připojení reproduktoru. Zadní strana reproduktoru je z pogumovaného matného plastu, se kterým jsem neměl sebemenší problém. Na spodní straně se nachází pogumovaná základna, která je funkční a reproduktor se ani nehne, byť je poměrně lehký. Na zadní straně se nachází ještě basový výstup, který je také hezky provedený – ten však bohužel k jeho poloze neuvidíte. Celkově jde o povedený kus hardwaru, který sice nepůsobí tak prémiově, jako nedávno recenzovaný HomePod, ale rozhodně mu není v tomto ohledu co vytknout.

Ovládání

Než se podíváme na možnosti využití služby Chromecast, zastavme se na moment u ovládacích prvků. Ty jsou na horní straně zařízení a najdeme zde klasické tlačítko pro vypnutí/zapnutí (podsvícené, indikující aktivitu). Tlačítka pro úpravu hlasitosti, play/pause (který slouží i pro potřeby posouvání skladeb dvoj/trojklikem) a párovací tlačítko Bluetooth (také podsvícené). Poslední fyzické tlačítko se nachází na spodní straně přístroje, uvnitř základny, a slouží pro reset zařízení. Vedle něj pak najdeme vstup pro napájecí kabel a 3,5mm audio IN.

Google Chromecast

Pokud jste o Chromecastu nikdy neslyšeli, jedná se o službu určenou primárně majitelům zařízení s operačním systémem Android. Umožňuje částečně autonomní fungování či možnost propojení s více zařízeními najednou. JBL Playlist však funguje i se zařízeními od Applu, musíte tomu však trochu naproti. Nejprve je nutné si stáhnout aplikaci Google Home, která je přímým ekvivalentem aplikace Domácnost od Applu. V rámci Google Home si zařízení připojíte jak ke svému Google účtu, tak postupně i ke své domácí WiFi síti. Jakmile máte toto prvotní nastavení za sebou, Google Home již prakticky nepotřebujete.

Reproduktor je nyní propojený s vaší WiFi sítí a vy jej také můžete využívat se zařízeními, které s ním v rámci této sítě mohou komunikovat. Jde třeba o dálkové ovládání Spotify, se kterým můžete manipulovat skrze váš telefon/tablet. K zařízení je stále možné připojení také přes Bluetooth, kdy funguje jako klasický bezdrátový reproduktor pro potřeby propojení s telefonem, tabletem či počítačem.

Zvuková kvalita

Reproduktor hraje velmi slušně, nabízí klasický ‚JBL Sound‘, tedy zvýrazněné basy a výšky, nejde však do extrému, ve kterých by byl pro poslech některých žánrů nepoužitelný. Produkovaný zvuk je jasný, čistý a snadno čitelný i při vyšších hlasitostech. Vzhledem ke svému výkonu nemá JBL Playlist problém s dostatečným ozvučením větší místnosti a při nějaké akci se jako podkresový reproduktor také neztratí. Jedná se o model klasické konstrukce, kdy dva integrované drivery směřují vpřed, do prostoru před reproduktor. Nějaký prostorový zvuk (jako již zmiňovaný HomePod) očekávat nemůžete, to je však asi to jediné, co je možné reproduktoru po zvukové stránce vytknout. V tomto ohledu by měl splnit snad všechny požadavky, které po něm mohou jeho uživatelé chtít.

JBL Playlist funguje poměrně dobře i po připojení k PC/Macu, kdy dokáže posloužit jako primární reproduktor. Pokud jej máte kam umístit, dobře vám poslouží i v tomto ohledu, jakožto primární zdroj zvuku z vašeho počítače.

Závěr

Pokud máte zařízení s Androidem a dokážete využít možnosti Chromecastu naplno, JBL Playlist se jeví jako ideální volba v případě, že hledáte zajímavý a dobře hrající reproduktor pro standardní domácí potřeby. Po technické stránce není Playlistu co vytknout, stejně tak po té zvukové. Osobně bych, jakožto uživatel primárně Apple produktů (a Apple Music) některé funkce oželel, v případě tohoto produktu však nejsem součástí skupiny, na kterou je JBL Playlist zacílen. To ovšem neznamená, že by byl reproduktor nepoužitelný, naopak.

JBL Playlist si můžete zakoupit zde: Černý 4 690,-/179€ a Bílý 4 690,-/179€

 

|
2
Leitz

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

  • Poslední příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Další články

Neobear World’s Tour omalovanky FB
Recenze Neobear World’s Tour: chytré omalovánky, které ožijí díky rozšířené realitě
Mophie Charging Base FB
Recenze Mophie Charging Base: rychlá bezdrátová nabíječka šitá na míru novým iPhonům
Marve Last
Recenze hry Marvel Strike Force: Zamiluje si ji nejeden fanoušek komiksů
aw_spigen_hoco_fb_ipouzdro
Recenze tvrzeného skla hoco. a obalu Spigen pro Apple Watch se slevovým kódem pro naše čtenáře
Bugatti Londra iPhone X brown FB
Bugatti Londra: kvalitní a dvakrát levnější alternativa k originálnímu koženému obalu od Applu
qnap-ts453bt3-fb
Recenze QNAP TS-453TB3 – možnosti špičkové konektivity
Shadowgun Legends
Zahráli jsme si Shadowgun Legends. Jak tento dlouho očekávaný titul dopadl?
Neobear Popup Zoo FB
Recenze Neobear Popup Zoo: když rozšířená realita učí děti základy angličtiny a přírodovědy
Extremne odolny obal FB 1
Tank mezi obaly. S tímto pouzdrem přežije váš iPhone i ty nejextrémnější podmínky
iWant Type-C Pro Hub FB
Recenze iWant Type-C Pro: tohle je ten nejpraktičtější hub pro MacBook Pro
iPad Pro laptop FB
Vyměnili jsme notebook za iPad Pro a používáme ho jako hlavní pracovní nástroj. Má to smysl?
Zens bezdratova nabijecka FB 2
Recenze bezdrátových nabíječek Zens
olloclip_ipouzdro_Fb
Recenze objektivu Olloclip pro iPhone se slevovým kódem pro naše čtenáře
Gucci batoh
Recenze Gucci case a Gucci backpack: vítejte v high fashion světě, kde obal stojí víc než telefon
dport pro fb
Recenze iMyFone D-Port Pro – nástroj pro zálohování a obnovu dat z iOS zařízení
Richmond & Finch kamuflaz FB
Richmond & Finch: když hledáte elegantní a zároveň odolný obal, který ochrání iPhone ze všech stran
QNAP_TS-453BT3 (4)
Recenze QNAP TS-453BT3 díl 2. – jak si stojí Thunderbolt 3 v praxi
remo
Recenze Remo Recover: Nejlepší software pro obnovu, zálohování a zabezpečení
Leitz